Beam LiteDOCK Extreme Dockningsstation för Iridium 9575 (EXTRMLD)
In stock
- MODELL:
- LITEDOCK EXTREME
- DEL #:
- EXTRMLD
- ORIGIN:
- Kina
- Warranty:
- 24 MONTHS
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Beam-LiteDOCK-Extreme-Iridium
Iridium Extreme-handseten passar säkert i dockningsstationen med en enkel klick-lås mekanism som kan sättas in och tas bort med ett knapptryck. Den är avsiktligt byggd för att låta dig använda SOS-nödsignalen, med en inbyggd GPS-kopplingsfunktion som gör att du kan ansluta en extern GPS-antenn till dockan. Dockan tillåter också att du använder den sidomonterade portabla handsfree-jacken för röstsamtal (kräver att kunden använder en trådad hörsnäcka som medföljer Iridium 9575-handseten).
Beam LiteDOCK Extreme har USB-dataport, telefonladdning, en integrerad Iridium- och GPS-antenn, vilket gör det möjligt att hålla alla antennkablar och ström permanent anslutna till dockningsstationen, redo för användning.
Denna docka är designad för att vara "extremt" kostnadseffektiv. LiteDOCK håller Iridium 9575 Extreme satellittelefonen, kommer komplett med RAM-fäste för enkel montering och är designad för att använda standard Extreme-handset-tillbehör för laddning och samtal via handsfree-headsetet. Dockan ger också enkel åtkomst till nödkontakten och via Iridium- och GPS-antennans anslutningar kan den ge mycket bra inomhustäckning. Dockan inkluderar också en inbyggd GPS-kopplingsantenn för att stödja en extern GPS-antenn. Så all Extreme GPS-spårning och nödsignaler stöds fullt ut i LiteDOCK.
Specifications
| MODELL | LITEDOCK EXTREME |
|---|---|
| DEL # | EXTRMLD |
| PRODUKTTYP | SATELLITTELEFON |
| NÄTVERK | IRIDIUM |
| ANVÄNDNINGSTYP | FIXED, MARITIM, FORDONS |
| DRIFTSTEMPERATUR | -30°C to 70°C (-22°F to 158°F) |
| FREKVENS | L BAND (1-2 GHz) |
| KOMPATIBEL MED | IRIDIUM 9575 EXTREME |
| FUNKTIONER | IRIDIUM CERTIFIED |
| CERTIFIERINGAR | IRIDIUM CERTIFIED, EMC COMPLIANCE, CE COMPLIANCE, RoHS, ELECTRICAL SAFETY, C-TICK |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85177900 |
| HEIGHT | 212 mm (8,35 pouces) |
| BREDD | 82,2 mm (3,24 tum) |
| VIKT | 0,375 kg (0,83 livre) |