Iridium 9575 PTT + Beam DriveDOCK Extreme Wireless Push-To-Talk (PTT)-paket
-
x
Checkout using your account
Checkout as a new customer
Creating an account has many benefits:
In stock
Beam DriveDOCK Extreme Wireless Push-To-Talk (PTT)-paket (EXTRMDD-PTT-W1)
Den trådlösa handenhetens robusta premium fjärrhögtalarmikrofon, levererar enastående klart ljud i alla situationer när den är ansluten till Beam Extreme dockningsstation. Mikrofonen har en mycket taktil PTT-knapp som ger både mekanisk och hörbar feedback varje gång du trycker, så att du vet att ditt samtal skickas.
| Sekretesslur (linje in/ut) | 4-poligt 3,5 mm ljudjack längst ner på DriveDOCK-vaggan. |
| Extern högtalare och mikrofon | En horisontell 2-stifts Microfit-kontakt på kabelväven för högtalare och en vertikal 2-stifts Microfit-kontakt för mikrofon. |
| Dataport (USB) | USB Mini-B 5-stift hona (USB-slav). USB 2.0-kompatibel, CDC seriell profil. |
| Larm (larm) loop | Larmläge: "Normalt stängd" Loop IN to OUT Upp till 50 m kabel drar flera knappar i serie. Brun tråd är ingång, grön tråd är utgång. |
| Hornutgång/ljudsystem tyst | Blå tråd på kabelväven. Öppen kollektorutgång kan anslutas till 12V eller 24V DC med upp till 120mA strömsänkkapacitet. |
| Kraftledning | 4-vägs Microfit-uttag. +Vin (röd tråd), 0V (GND, svart tråd) och ACC (på/av avkänning, gul tråd). 9-32VDC tolerant. ACC-avkänning: Hög(1) > +7Vdc Låg (0) 0V < +5Vdc |
| Lysdioder/knappar | Bluetooth, Ringsignal, Spåra, Tysta, Upp & Ner |
| DEL # | EXTRMDD-PTT-W1A + 9575PTT |
|---|---|
| PRODUKTTYP | SATELLITTELEFON, SATELLITE PTT |
| ANVÄNDNINGSOMRÅDE | 100% GLOBAL |
| VARUMÄRKE | IRIDIUM |
| NÄTVERK | IRIDIUM |
| SERVICE | IRIDIUM PTT |
| ANVÄNDNINGSTYP | FORDONS |
| TYP TILLBEHÖR | BUNDLE |
| FREKVENS | L BAND (1-2 GHz) |
| KOMPATIBEL MED | IRIDIUM PTT |
• Hållbar och pålitlig mikrofon/högtalarlur
• IP55 väderbeständig överensstämmelse, byggd vibrations- och fallbeständig
• Förbättrad tydlig ljudkvalitet
• Kompatibel med befintlig BEAM DriveDOCK Extreme
• Stöder BÅDE telefon- och PTT-lägen i Iridium Network
• Möjlighet att förstärka PTT-ljud till extern kabinhögtalare
• Vänster eller höger sidofäste
• 3,5 mm hörlursuttag för valfria hörlurstillbehör