Passiv Omni-antenn för Iridium (+GPS) (65800)
calcActive())">
In stock
- VARUMÄRKE:
- SCAN ANTENNA
- DEL #:
- 65800
- Warranty:
- 12 MÅNADER
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Scan-Active-Marine-65800
0,00 €
Exkl. moms:
0,00 €
Exkl. moms:
Passiv Omni-antenn för Iridium (+GPS) (65800)
| ELEKTRISKA SPECIFIKATIONER: | |
|---|---|
| FREKVENS | 1616 - 1626,5 MHz, 1575,42 MHz (L-band) |
| SATELLITSYSTEM | Iridium, GPS |
| IMPEDANS | 50 ohm |
| POLARISERING | RHCP (SAT) |
| AXIALFÖRHÅLLANDEN | < 6 dB |
| FÅ | 2 dBic |
| VSWR | < 2,0 |
| LNA GAIN | 25 dB (GPS) |
| BULLER FIGUR | 1,2 dB (GPS) |
| MATNINGSSPÄNNING | 3,0–5,5 V DC (GPS) |
| NUVARANDE KONSUMTION, MEDEL | 20 mA |
| MEKANISKA SPECIFIKATIONER: | |
|---|---|
| FÄRG | Blank vit |
| HÖJD | 111 mm |
| DIAMETER | 94 mm |
| VIKT | 300 g |
| MONTERING | 1" tråd (US)(1"-14NF) |
| DRIFTSTEMPERATUR | -25C till +55C |
| ÖVERLEVANDE TEMPERATUR | -40C till +80C |
| KONTAKT 1 | TNC (f) (SAT) |
| KONTAKT 2 | SMA (f) (GPS) |
| KABEL | Ingår ej |
| MONTERINGSPLATS | På stolpe med hjälp av fäste |
| INTRÄNGNINGSSKYDD | IP66 |
| VIBRATION | IEC60945 |
| ORDERINFORMATION: | |
|---|---|
| DELNR. | 65800 |
Specifications
| DEL # | 65800 |
|---|---|
| PRODUKTTYP | SATELLITTELEFON |
| VARUMÄRKE | SCAN ANTENNA |
| NÄTVERK | IRIDIUM |
| SERVICE | IRIDIUM VOICE |
| ANVÄNDNINGSTYP | FIXED, MARITIM |
| TYP TILLBEHÖR | ANTENNA |
| DRIFTSTEMPERATUR | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| SURVIVAL TEMPERATURE | -40° to 80°C (-40° to 176°F) |
| INGRESS PROTECTION | IP 66 |
| FREKVENS | L BAND (1-2 GHz) |
| FUNKTIONER | GPS, PASSIVE |
| CERTIFIERINGAR | IRIDIUM CERTIFIED |
| HEIGHT | 111 millimètres |
| DIAMETER | increased by 94 million rubles. |
| VIKT | 320 grammes |
Write a Review