Starlink Aviation High Speed Satellite Internet Kit for Aircraft
calcActive())">
This is the fastest satellite internet device available with streaming speeds up to 100Mbps! Power source required.
In stock
- VARUMÄRKE:
- STARLINK
- MODELL:
- HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 7-14 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Starlink-Aviation-High-Speed-Kit
Starlink Maritime High Performance Satellite Kit Terminal for Boats
How to Setup and Install your Starlink Kit
Specifications
| MODELL | HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT |
|---|---|
| PRODUKTTYP | SATELLIT INTERNET |
| ANVÄNDNINGSOMRÅDE | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| VARUMÄRKE | STARLINK |
| NÄTVERK | STARLINK |
| ANVÄNDNINGSTYP | AVIATION |
| TYP TILLBEHÖR | TERMINAL |
| DRIFTSTEMPERATUR | -30ºC to 55ºC (-22°F to 131°F) |
| SPRÅK SOM STÖDS | ENGLISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 54 (TERMINAL), IP 56 (ANTENNA) |
| FREKVENS | Ka BAND, Ku BAND |
| CERTIFIERINGAR | FCC |
| KONSTELLATION | ÖVER 5000 SATELLITER |
| LÄNGD | 575 mm |
| BREDD | 575 mm |
| DJUP | 41 mm |
| VIKT | 5.9 kg (13 lbs) without Cable; 6.7 kg (15 lbs) with 8 m (26.2 ft) Cable |
What's included
Write a Review