Thuraya GSM Extender
In stock
- VARUMÄRKE:
- THURAYA
- DEL #:
- GSM
- Warranty:
- 12 MÅNADER
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 2-3 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Thuraya-GSM
Thuraya GSM Extender
Specifications
| DEL # | GSM |
|---|---|
| PRODUKTTYP | SATELLIT INTERNET |
| ANVÄNDNINGSOMRÅDE | REGIONAL - SEE COVERAGE MAP |
| MANUFACTURER | HUGHES |
| VARUMÄRKE | THURAYA |
| NÄTVERK | THURAYA |
| SERVICE | THURAYA IP |
| ANVÄNDNINGSTYP | PORTABLE |
| TYP TILLBEHÖR | TERMINAL |
| INGRESS PROTECTION | IP 55 |
| FUNKTIONER | INTERNET |
| KONSTELLATION | 2 SATELLITER |
| LÄNGD | 216 mm (8.5") |
| BREDD | 216 mm (8.5") |
| DJUP | 45 mm |
| VIKT | 1.4 kg (3.1 lbs) |
Thuraya täckningskarta

Thurayas robusta satellitnätverk ger täckning på de mest avlägsna platserna, vilket säkerställer trängselfri satellitkommunikation för att hålla dig uppkopplad hela tiden. Från innovativ satellitdesign till tillförlitligheten hos varje Thuraya-enhet och tillbehör, vi tillhandahåller en verkligt överlägsen satellitkommunikationslösning bortom gränserna för markbundna system och cellulära nätverk.
Thurayas nätverk täcker inte Nord- eller Sydamerika.