Thuraya IP + bärbart bredbandsatellitmodem
In stock
- VARUMÄRKE:
- THURAYA
- MODELL:
- IP+
- DEL #:
- 9104
- ORIGIN:
- USA
- Warranty:
- 12 MÅNADER
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Thuraya-IP-Plus-Modem
Thuraya IP+ levererar de snabbaste IP-hastigheterna från en terminal av dess storlek och är konstruerad för att stödja ett brett utbud av verksamhetskritiska applikationer. Thuraya IP+ är mycket portabel och kan enkelt distribueras från ryggsäck till bredband på några sekunder så att du kan dra fördel av tillförlitlig bredbandsåtkomst från platser som täcks av Thurayas omfattande satellitnätverk.
Arbete. E-post. Surfa. Skype. Facebook. Var som helst.
Höghastighets-IP-kapaciteten hos Thuraya IP+ gör det möjligt för användare att komma åt företagsnätverk och få kontakt med kollegor, familj och vänner via e-post, sociala medier och VoIP-applikationer, var och när de behöver det.
Specifications
| LEVERANS FRÅN | DUBAI, UAE |
|---|---|
| MODELL | IP+ |
| DEL # | 9104 |
| PRODUKTTYP | SATELLIT INTERNET |
| ANVÄNDNINGSOMRÅDE | EUROPE, AFRICA, ASIA, AUSTRALIA |
| MANUFACTURER | HUGHES |
| VARUMÄRKE | THURAYA |
| NÄTVERK | THURAYA |
| SERVICE | THURAYA IP |
| ANVÄNDNINGSTYP | PORTABLE |
| TYP TILLBEHÖR | TERMINAL |
| INGRESS PROTECTION | IP 55 |
| FREKVENS | L BAND (1-2 GHz) |
| FUNKTIONER | INTERNET, EMAIL |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| KONSTELLATION | 2 SATELLITER |
| LÄNGD | 216 mm (8.5") |
| BREDD | 216 mm (8.5") |
| DJUP | 45 mm |
| VIKT | 1.4 kg (3.1 lbs) |
Thuraya IP+ täckningskarta

Thurayas robusta satellitnätverk ger täckning på de mest avlägsna platserna, vilket säkerställer trängselfri satellitkommunikation för att hålla dig uppkopplad hela tiden. Från innovativ satellitdesign till tillförlitligheten hos varje Thuraya-enhet och tillbehör, vi tillhandahåller en verkligt överlägsen satellitkommunikationslösning bortom gränserna för markbundna system och cellulära nätverk.
Thurayas nätverk täcker inte Nord- eller Sydamerika.