ASE 9575 Extreme BagDock - PTT Aktivizuar (ASE-9575P-BAGDOCK)
In stock
- MARKA:
- ASE
- MODEL:
- BAGDOCK
- PJESA #:
- ASE-9575P-BAGDOCK
- ORIGIN:
- SHBA
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- ASE-9575P-BAGDOCK
ASE 9575 Extreme BagDock - PTT Enabled (ASE-9575B)
ASE Bag Dock është një çantë për përgjigjësit e parë që punon me telefonat Iridium 9575 Extreme dhe 9575 Extreme Push-to-Talk (PTT) (Pajisjet). ASE Bag Dock është specifikisht dhe ndërtuar për shpejtësi për ekipet e përgjigjësve të parë për katastrofat natyrore dhe ato të shkaktuara nga njeriu. Bag Dock është perfekt për përdorim në sistemet e komunikimit të përgjigjësve të emergjencës, ose për punëtorët e fushës në distancë ose solo.
Bag Dock ka një antenë me montim magnetik që mund të vendoset ose në çatinë e një automjeti ose të vendoset në ndonjë strukturë të afërt siç është maja e një strukture përkohshme për të ofruar “pamjen më të mirë të qiellit” për t'u lidhur me Iridium në mënyrën më të fortë. Kjo pamje e qiellit është më kritike kur përdoret shërbimi i ri i fuqishëm Iridium Push-to-Talk (PTT) nga Iridium.
Përdorni antenën brenda një automjeti nëse është e nevojshme duke përdorur kupa thithëse brenda xhamit të përparmë. Bag Dock gjithashtu eliminon nevojën për të përdorur aksesorin e karikimit Iridium që lidhet me bazën e telefonit/pajisjes. E përmirëson telefonin në dy mënyra:
Ofron një port lidhjeje të përshtatshme që përdor karikuesin Iridium AC ose Cigar / Cigarette.
Përmirëson audion duke u dërguar me një Palm Mic (Mikrofon) — ndonjëherë i referuar si “Fist Mic.”
Bag Dock ka një bateri të integruar që mund të zgjatë përdorimin e Iridium 9575 deri në 12-19 orë (varet nga përdorimi). Po ashtu, me bag dock përfshihet një mikrofoni/fjalë që është projektuar për të përmirësuar efektivitetin e komunikimit tuaj PTT. E përfshirë me kit është një hyrje audio ndihmëse gjithashtu nëse keni nevojë të integroni në sistemin e zërit të automjetit, ose për përdorim me një altoparlant të jashtëm.
Bag Dock ka një çantë të fortë kanavacë me flaps velcro të lehtë për t'u përdorur për të aksesuar zona të personalizuara të çantës si antena, kabllot, etj. Bag Dock është gjithashtu i mbushur për të ofruar mbrojtje nga goditjet dhe pluhuri/ndotja për telefonin/pajisjen Iridium 9575 si dhe Stacionin e Docking dhe Mikrofonin Palm. Ofron një paketë kompakte për ruajtjen e të gjitha aksesorëve për një shpërndarje të shpejtë dhe të lehtë në një moment—Ne besojmë se kjo është zgjidhja më kompakte aktualisht e disponueshme për Iridium 9575.
Specifications
| MODEL | BAGDOCK |
|---|---|
| PJESA # | ASE-9575P-BAGDOCK |
| TIPI I PRODUKTIT | TELEF SATELIT |
| ZONA E PËRDORIMIT | 100% GLOBAL |
| MARKA | ASE |
| RRJETI | IRIDIUM |
| SHËRBIMI | IRIDIUM VOICE |
| PËRDORIMI I LLOJIT | PORTABLE |
| LLOJI AKSESORIT | DOCKING STATION |
| I PËRPUTHSHËM ME | IRIDIUM 9575 EXTREME, IRIDIUM PTT |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | ["85177900"] |
| GJATËSIA | 15 cm |
| GJERËSIA | 11.5 cm |
| THELLESI | 33 cm |
| PESHA | 1.6 kg (3.5 lbs) |
Feature
["Karakteristikat:
- Çanta Mbrojtëse All-in-One - Kompakt
- Bateri e Integruar për Operim të Zgjatur
- Aktivizim i Shpejtë
- Zgjat Përdorimin e Iridium 9575 deri në 12-19 Orë
- Antena Magnetike me Mod Dual (Iridium + GPS)
- Stacion Docking (Cradel) për Telefonin/Handsetin Iridium 9575 dhe 9575PTT
- Karikim i Lehtë
- Ofron Mikrofon dhe Zë të Përmirësuar për Grusht/Palmë
- Zgjidhje e Vetme për Telefonat Iridium 9575 dhe 9575 PTT
- Rrit Qëndrueshmërinë e Rrjetit Push-to-Talk (PTT)
- Përmirëson Zërin e Mikrofonit dhe Zërit të Telefonit 9575
- Aktivizimi i Lehtë - Të gjitha në Një.
- Aktivizim i Shpejtë
- Lidhu me Energjinë DC të Automjetit ose Karikues AC/DC
- Konektor Audio Shtesë për Integrimin në Automjet"]