BEAM Iridium Antena Aktive (RST740)
In stock
- MARKA:
- BEAM
- PJESA #:
- RST740
- ORIGIN:
- SHBA
- Warranty:
- 12 MUAJ
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Beam-Iridium-Active-RST740
["ANTENA Aktive BEAM Iridium (RST740)
Antena Aktive RST740 Iridium është një antenë e vogël, omni-direksionale me një mbështjellje të cilësisë së lartë. Ajo është projektuar për t'u përdorur në doket dhe terminalet BEAM Iridium ku nevojiten kabllo të gjata RF. Ky produkt është projektuar për t'u përdorur vetëm me kabllo aktive. Ajo lejon përshkimin e kabllove që variojnë nga 23m deri në më shumë se 100m (328 këmbë). Vjen e kompletuar me një furnizim energjie [15V DC output].
Kur një instalim kalon 20m / 60’ bëhet më ekonomik të përdoret një antenë aktive/energji Iridium që lejon kabllo shumë më të holla dhe më të lira të funksionojnë deri në 100m / 300’ ku kjo nuk do të ishte kurrë e mundur me një antenë pasive Iridium. Antena Aktive RST740 do të funksionojë në të gjitha produktet Beam dhe çdo pajisje Iridium, megjithatë kërkon një kabllo të miratuar të Antenës Aktive Beam për t'u përdorur në mënyrë që të menaxhojë amplifikimin e energjisë nëpër linjën RF deri te antena.
SHENIM: Kombinimi i një Antene Aktive me Kabllo Standard do të dëmtojë Antenën."]
Specifications
| PJESA # | RST740 |
|---|---|
| TIPI I PRODUKTIT | TELEF SATELIT |
| ZONA E PËRDORIMIT | 100% GLOBAL |
| MARKA | BEAM |
| RRJETI | IRIDIUM |
| SHËRBIMI | IRIDIUM VOICE |
| PËRDORIMI I LLOJIT | DETARE |
| LLOJI AKSESORIT | ANTENNA |
| TEMPERATURA E FUNKSIONIMIT | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40°C to 80°C (-40°F to 176°F) |
| FREKUENCA | L BAND (1-2 GHz) |
| I PËRPUTHSHËM ME | IRIDIUM 9575 EXTREME, IRIDIUM PTT, IRIDIUM 9555, IRIDIUM 9505A, IRIDIUM 9505 |
| TIPARET | ACTIVE |
| ÇERTIFIKIMET | IRIDIUM CERTIFIED |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | ["85177900"] |
| HEIGHT | 208,5 mm (8,21 pouces) |
| DIAMETER | 142,4 mm (5,61 μm) |
Feature
• Iridium miratuar
• Encashtim i cilësisë së lartë
• Antena aktive
• Montim në shtyllë/mast
• E bardhë, e vogël në madhësi/faqe
• Omni drejtim
• Mbështet rrugë të gjata kabllosh
• Kutia e ndarjes së energjisë e përfshirë (e kërkuar 9-32 VDC)
• Garanci për riparim ose zëvendësim 12 muajsh