Sistemi i Internetit satelitor i automjeteve në lëvizje Cobham BGAN Explorer 325 (403721A-00502)
TERMINALET BGAN | PLANET | AKSESORË | QIRA | MBËSHTETJE
In stock
- MARKA:
- COBHAM
- MODEL:
- EXPLORER 325
- PJESA #:
- 403721A-00535
- Warranty:
- 12 MUAJ
- AVAILABILITY:
- SUBJECT TO AVAILABILITY
- SKU:
- Thrane-BGAN-Explorer-325
Sistemi i Internetit satelitor i automjeteve në lëvizje Cobham BGAN Explorer 325 (403721A-00700)
Zgjidhje kompakte me zë dhe me brez të gjerë për automjetet
Me terminalin EXPLORER 325 BGAN ju mund të lidheni me botën nëpërmjet zërit ose të dhënave në Inmarsat BGAN menjëherë, edhe kur automjeti juaj është në lëvizje.
Komunikimi në lëvizje siguron aftësinë tuaj për të kryer punën dhe me EXPLORER 325, nuk jeni kurrë jashtë kontaktit, edhe nëse jeni duke udhëtuar me shpejtësi deri në 200 km/h.
Lidhje e shpejtë
Ai mundëson shpejtësinë e të dhënave BGAN deri në 384 kbps IP standarde dhe deri në 128 kbps transmetim, dhe funksionimin deri në 5° lartësi edhe kur lëvizni me shpejtësi nëpër tokë të ashpër.
Përfitoni nga një lidhje e shpejtë dhe besimi se nuk do të ndërpritet kur udhëtoni nëpër mjedise të vështira.
Lehtë për t'u vendosur
EXPLORER 325 është shumë i lehtë për t'u vendosur - thjesht vendosni antenën në çatinë e automjetit tuaj, lidhni atë dhe kompjuterin tuaj me terminalin dhe keni një qendër komunikimi celular.
Ju mund të jeni praktikisht në zyrën tuaj në asnjë kohë fare. Hyni në VPN, kapuni me email, shfletoni ueb; me çmime fikse dhe pa tarifa roaming kur kaloni kufijtë.
Forma kompakte
Me 35 cm në diametër, 12 cm të lartë dhe me peshë vetëm 3,6 kg, EXPLORER 325 ka antenën BGAN më të vogël të disponueshme të automjeteve në treg.
Madhësia kompakte dhe pika e çmimit të EXPLORER 325 hap aplikacione të reja për komunikimin në lëvizje, duke përfshirë trenat dhe kamionët.
| Dimensionet (H/W/D) | Transciever: 41x231x278mm Antena: 120/?350mm |
| Pesha | Transciver: 2.4 kg/Antenë: 4.4 kg |
| IP standarde | deri në 384 kbps |
| Zëri standard | 4 kbps |
| Zëri premium | Audio 3,1 kHz, 64 kbps (@elevation >45?) |
Specifications
| MODEL | EXPLORER 325 |
|---|---|
| PJESA # | 403721A-00535 |
| GPU | 200 TOPS |
| TIPI I PRODUKTIT | INTERNETI SATELIT |
| ZONA E PËRDORIMIT | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| MARKA | COBHAM |
| RRJETI | INMARSAT |
| SHËRBIMI | INMARSAT BGAN |
| PËRDORIMI I LLOJIT | MJETET |
| LLOJI AKSESORIT | TERMINAL |
| TEMPERATURA E FUNKSIONIMIT | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| SURVIVAL TEMPERATURE | -40° to 80°C (-40° to 176°F) |
| OTHER DATA INTERFACES | 2X ETHERNET |
| SHPEJTËSIA E TË DHËNAVE | UP TO 240 / 384 kbps (SEND / RECEIVE) |
| STREAMING IP | 32 kbps, 64 kbps, 128 kbps |
| GJUHËT E MBËSHTETURA | ENGLISH, CHINESE, FRENCH, GERMAN, RUSSIAN, SPANISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 31 (TERMINAL), IP 56 (ANTENNA) |
| FREKUENCA | L BAND (1-2 GHz) |
| TIPARET | PHONE, TEXT MESSAGING, INTERNET, EMAIL, FTP, VIDEO STREAMING, FoIP (FAX) |
| ÇERTIFIKIMET | INMARSAT LAND CLASS 11 TYPE APPROVAL (VEHICULAR), CE COMPLIANCE, FCC, GMPCS |
What's included
Të përfshira në sistem
1. Antenë Auto-Ndjekëse e Integruar plotësisht
- Ngjyra: E bardhë
- Mbajtëse magnetike të integruara për montimin e antenës
2. Transmetues i automjeteve tokësore EXPLORER.
- Kabllo standarde Ethernet (2m/6,6ft)
- Kompleti për fillimin - Udhëzues për fillimin e shpejtë, CD me manuale
- Kabllo hyrëse 12/24 VDC
- Kabllo antene, Coax me lidhës TNC (2.7m/8.8ft)
3. Celulari IP Thrane i lidhur me Djep dhe Kabëll me mbështjellje.
Specifike për variantin 403721A-00520:
- GNSS: Vetëm GPS - pa mbështetje Glonass, Beidou ose Galileo
- Alphasat: Punon në EMEA, por nuk mbështet frekuencat e zgjeruara të brezit L nën Alphasat
Harta e Mbulimit të Inmarsat BGAN

Kjo hartë përshkruan pritshmëritë e mbulimit të Inmarsat pas prezantimit komercial të rajonit të katërt L-Band të Inmarsat. Nuk përfaqëson një garanci shërbimi. Disponueshmëria e shërbimit në skajet e zonave të mbulimit luhatet në varësi të kushteve të ndryshme.