Antenë Cobham EXPLORER 8100GX Drive-Away (408157C-50111)
Out of stock
- MARKA:
- COBHAM
- MODEL:
- EXPLORER 8100GX
- PJESA #:
- 408157C-50111
- AVAILABILITY:
- DISCONTINUED
- SKU:
- Cobham-Explorer-8100GX
Antenë Cobham EXPLORER 8100GX Auto-Acquire Drive-Away
Zhvilluar tërësisht nga Cobham SATCOM, antena një metër EXPLORER 8100GX Auto-Acquire Drive-Away është projektuar për të ofruar performancë të pashembullt, duke siguruar lidhje me cilësi të lartë në rrjetin Inmarsat Global Xpress (GX).
Komunikim i pandërprerë
Mund të shijoni shërbime të vazhdueshme të lidhjes me EXPLORER 8100GX edhe nëse automjeti lëkundet për shkak të erërave të forta ose njerëzve që hyjnë dhe dalin falë sistemit tonë unik "Dynamic Pointing Correction". Teknologjia mundëson një shkallë të lartë saktësie të drejtimit pasi antena rregullohet automatikisht për të kompensuar lëvizjen.
Industria-Lider
EXPLORER 8100 përmban blerjen e shpejtë të satelitit lider në industri me drejtim që arrihet zakonisht në më pak se katër minuta, duke e bërë lidhjen me një satelit një proces të shpejtë dhe të lehtë. Një sistem furnizimi i shkëmbyeshëm i lejon përdoruesit të ndryshojnë brezat e frekuencës nga GX në Ku-band dhe KA-SAT, duke siguruar zgjedhje të plotë se cilat shërbime duhet të përdorin gjatë gjithë jetës së antenës.
EXPLORER i besueshëm
EXPLORER 8100GX është zhvilluar plotësisht nga Cobham SATCOM. Ai përmban dizajn të vërtetë EXPLORER, duke siguruar lidhje me cilësi të lartë që është e disponueshme edhe kur antenat e tjera do të kishin humbur lidhjen e tyre me satelitin. Në terren, kjo do të thotë se mund të mbështeteni te EXPLORER 8100GX për t'ju ofruar komunikime jetësore dhe globale, pavarësisht nga kushtet.
Specifications
| MODEL | EXPLORER 8100GX |
|---|---|
| PJESA # | 408157C-50111 |
| TIPI I PRODUKTIT | INTERNETI SATELIT |
| ZONA E PËRDORIMIT | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| MARKA | COBHAM |
| RRJETI | INMARSAT |
| SHËRBIMI | INMARSAT GX |
| PËRDORIMI I LLOJIT | MJETET |
| LLOJI AKSESORIT | ANTENNA |
| MADHËSIA E ANTENËS | 100 cm |
| TEMPERATURA E FUNKSIONIMIT | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| SURVIVAL TEMPERATURE | -40° to 80°C (-40° to 176°F) |
| FREKUENCA | Ka BAND |
Feature
• Sistemi kompakt i vendosjes automatike dhe largimit
• Lehtë për t'u vendosur dhe përdorur
• Zinxhiri ushqimor Commercial Ka Band me 5W BUC
• Reflektori i kompensuar me rrëshirë/fibër 1.0 m
• Sistemi i drejtimit kabllor me reagim jashtëzakonisht të ulët
• Moduli i integruar Inmarsat GX® Core
• Ekrani LCD dhe ndërfaqja e përdoruesit e bazuar në ueb

Kjo hartë përshkruan mbulimin e pritshëm të Inmarsat pas prezantimit komercial të Inmarsat-5 F4 (I-5 F4). Pozicioni i I-5 F4 i paraqitur në këtë hartë është vetëm tregues. Kjo hartë nuk përfaqëson një garanci shërbimi. Mbulimi global i Xpress Janar 2017.