Cobham SAILOR Fleet One Sistemi i Internetit Maritim me Kabllo 10 Metra (403744A-00591)
In stock
- MARKA:
- COBHAM
- MODEL:
- FLEET ONE
- PJESA #:
- 403744A-00591
- ORIGIN:
- Kinë
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Cobham-SAILOR-Fleet-One
[
"Cobham SAILOR Fleet One (403744A-00591)
Fleet One ofron zë global, të dhëna IP rajonale deri në 100kbps dhe mesazhe SMS
Anije të vogla, fuqi e madhe
Me antenën e saj kompakte dhe të lehtë dhe instalimin e thjeshtë, SAILOR Fleet One është një pikë hyrjeje me kosto të ulët në botën e satelitëve detarë që ju mban të lidhur në çdo kohë. Ajo mundëson thirrje të besueshme dhe lidhje me Internetin në shërbimin Fleet One të Inmarsat, i cili shfrytëzon fuqinë e konstelacionit të satelitëve Inmarsat-4 të vendosur për mbulimin global.
Aplikacione të ndryshme
SAILOR Fleet One mundëson lidhje të dhënash deri në 100kbps dhe thirrje zëri në një linjë të vetme. Aftësitë e saj ofrojnë funksionalitet të rëndësishëm të komunikimit për pronarët e anijeve më të vogla dhe profesionistëve. SAILOR Fleet One mund të jetë i vogël, por ka mjaft fuqi për të ofruar shumë bandë për email, shfletim në internet, media sociale, dokumente elektronike/raportim dhe aplikacione Machine-to-Machine (M2M).
Instalim i lehtë
Sepse antena SAILOR Fleet One është e vogël dhe e lehtë, është jashtëzakonisht e lehtë për t'u instaluar. Lidhja e antenës me pajisjet nën palë është mjaft e thjeshtë sa që pronarët e interesuar mund ta menaxhojnë instalimin dhe mirëmbajtjen vetë. E kombinuar me kohë ajri të besueshme dhe me çmime konkurruese, SAILOR Fleet One është prezantimi perfekt në satcom për anije të vogla.
Pedigree i pa krahasueshëm
SAILOR Fleet One është projektuar sipas të njëjtave standarde të larta si linja ekzistuese e produkteve SAILOR FleetBroadband, e cila përdor të njëjtët satelitë Inmarsat-4 si shërbimi Fleet One. Kjo cilësi mbështetet nga më shumë se 45,000 përdorues në të gjithë botën. Me lehtësinë e përdorimit dhe qëndrueshmërinë në qendër, SAILOR Fleet One mund të besohet për të ofruar komunikime të besueshme dhe me cilësi të lartë, qoftë kur jeni në lundrim në det ose peshkoni për të jetuar."
]
Specifications
| MODEL | FLEET ONE |
|---|---|
| PJESA # | 403744A-00591 |
| GPU | 200 TOPS |
| TIPI I PRODUKTIT | TELEF SATELIT, INTERNETI SATELIT |
| ZONA E PËRDORIMIT | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| MARKA | COBHAM |
| RRJETI | INMARSAT |
| PËRDORIMI I LLOJIT | DETARE |
| LLOJI AKSESORIT | SYSTEM |
| TEMPERATURA E FUNKSIONIMIT | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| SURVIVAL TEMPERATURE | -40° to 80°C (-40° to 176°F) |
| SHPEJTËSIA E TË DHËNAVE | UP TO 100 kbps (SEND / RECEIVE) |
| FREKUENCA | L BAND (1-2 GHz) |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | ["85176200"] |
What's included
403050C-00581 SAILOR Flota Një Njësia Mbi Palë
403739A-00581 SAILOR Flota Një Njësia Nën Palë
403670A-00500 Thrane IP Telefon përfshirë Stendën, Me Tel
37-107338 SAILOR Kablli i Antenës, 10 metra
83-141368 SAILOR Flota Një CD rom me UIM,QG,IG