Hughes 9211 BGAN HDR Terminali i Internetit Satelitor Portativ në Tokë me WiFi (3500841-0002)
In stock
- MARKA:
- HUGHES
- MODEL:
- 9211 BGAN HDR
- PJESA #:
- 3500841-0002
- ORIGIN:
- SHBA
- Warranty:
- 12 MUAJ
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 2-3 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Hughes-BGAN-HDR-9211
Hughes 9211 BGAN HDR Terminal Satelitor Portable Tokësor me WiFi
Hughes 9211-HDR është një terminal me shkallë të lartë të të dhënave, i fortë dhe i lehtë, i përshtatshëm për buxhetin, ideal për media, qeveritë, OJQ-të, ofruesit e shëndetit mobil dhe më shumë, që kërkojnë ekuilibrin më të mirë të performancës së lartë, cilësisë së shërbimit dhe kostos më të ulët.
9211-HDR ka një dizajn të fortë, kompakt dhe elegant - BGAN-i më i vogël dhe më i lehtë në botë me kapacitet HDR. Përdoruesit mund të lidhen me shpejtësi broadband streaming mbi 650 kbps me veçori si akses WiFi të ndërtuar, për shumë përdorues.
Një antenë e jashtme me energji është e disponueshme për të mbështetur kabllot RF të gjata për instalime të përkohshme ose të përhershme në vend. Përdoruesi madje ka lirinë të lidhë një antenë ndjekëse për automjete, duke mundësuar komunikimin në lëvizje direkt nga terminali 9211-HDR.
Hughes 9211-HDR u mundëson përdoruesve të dërgojnë dhe marrin trafik IP përmes Ethernet dhe/ose WiFi 802.11 b/g/n dhe zë ose faks përmes një lidhjeje telefonike standarde. Është tërësisht e bazuar në IP dhe ofron nivele të cilësisë së shërbimit (QoS) të klasës 1 ose të zgjedhura, të dedikuara.
Rrjeti i shërbimit BGAN HDR të Inmarsat tani ofron norma të reja dhe më të larta streaming. Hughes 9211-HDR mbështet normat më të larta të streaming të disponueshme (mbi 650 kbps) për transmetimin e videove dhe të dhënave të tjera kritike nga terreni. Normat asimetrike të streaming janë të mbështetura, duke i mundësuar përdoruesve të personalizojnë më mirë shërbimin sipas preferencave të tyre individuale për të kontrolluar dhe minimizuar kostot.
Ndërfaqet
Lidhja Ethernet (RJ45)
Lidhja POTS për zë dhe faks (RJ11)
Konektori i antenës së jashtme
Kompas dhe ton audio për të ndihmuar në drejtimin e antenës
Specifications
| MODEL | 9211 BGAN HDR |
|---|---|
| PJESA # | 3500841-0002 |
| TIPI I PRODUKTIT | INTERNETI SATELIT |
| ZONA E PËRDORIMIT | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| MARKA | HUGHES |
| RRJETI | INMARSAT |
| SHËRBIMI | INMARSAT BGAN HDR |
| PËRDORIMI I LLOJIT | FIXED, PORTABLE |
| LLOJI AKSESORIT | TERMINAL |
| TEMPERATURA E FUNKSIONIMIT | -5°C to 55°C (23°F - 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -25°C to 55°C |
| OTHER DATA INTERFACES | ETHERNET, WI-FI |
| SHPEJTËSIA E TË DHËNAVE | UP TO 492 kbps (SEND / RECEIVE) |
| STREAMING IP | 32 kbps, 64 kbps, 128 kbps, BGAN X-STREAM |
| INGRESS PROTECTION | IP 65 |
| FREKUENCA | L BAND (1-2 GHz) |
| TIPARET | INTERNET |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| PLOJËSI | 3 SATELITËT |
| KOHA GJITHSHME | UP TO 36 HOURS |
| GJATËSIA | 232 mm |
| GJERËSIA | ["292 mm"] |
| THELLESI | 51 mm |
| PESHA | 2.019 kg |
What's included
Paket përmbajtja:
- Terminali Hughes 9211-HDR
- Paketë baterish lithium ion të rikarikueshme
- Kabllo Ethernet 5m
- Adaptor AC/DC, tre kabllo IEC, një për lidhjet në MB, BE dhe SHBA