Radio satelitore ICOM IC-SAT100 PTT
In stock
- MARKA:
- ICOM
- MODEL:
- IC-SAT100
- ORIGIN:
- Japoni
- Warranty:
- 12 MUAJ
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 2-3 BUSINESS DAYS
- SKU:
- ICOM-IC-SAT100-PTT
Radio satelitore ICOM IC-SAT100 PTT
ICOM IC-SAT100 funksionon nëpërmjet SATELLITE PTT (Push-To-Talk), i cili është një sistem radio me dy drejtime që përdor rrjetin satelitor Iridium®. Mund të përdoret si mjet komunikimi në zona të largëta dhe të izoluara ku nuk ka infrastrukturë të rrjetit celular ose fiks. Edhe nëse infrastruktura e rrjetit tokësor bëhet e papërdorshme nga fatkeqësitë njerëzore ose natyrore, SATELLITE PTT mund të sigurojë një rezervë të qëndrueshme, të pavarur nga rrjetet e tjera. Për më tepër, ndryshe nga telefonat satelitorë, përdoruesit e IC-SAT100 mund të fillojnë menjëherë të flasin me të gjitha radiot në të njëjtin grup bisedash, vetëm me një shtypje të butonit të transmetimit (PTT).
Radio satelitore ICOM IC-SAT100 PTT konfigurohet shpejt dhe lehtë nëpërmjet Qendrës së Komandës ekzistuese Iridium® dhe vazhdon të mbështesë deri në 15 grupe bisedash. Grupet e bisedave mund të ndahen duke mundësuar ndërveprim global midis përdoruesve, edhe kur përdorni aparate të ndryshëm Iridium® PTT.
Radioja satelitore ICOM IC-SAT100 PTT ofron veçoritë kryesore të mëposhtme:
Trup i papërshkueshëm nga uji, i papërshkueshëm nga pluhuri dhe i qëndrueshëm - siguron hidroizolim IP67 (1 m thellësi uji për 30 minuta) dhe mbrojtje ndaj pluhurit, duke e bërë atë ideal për përdorim në mjedise të jashtme të vështira. Radio gjithashtu plotëson specifikimet MIL-STD 810G dhe ka një gamë të temperaturës së funksionimit nga -30°C në +60°C (-22 °F deri në 140°F).
Çelësi i integruar i urgjencës - një buton i lehtë për t'u gjetur mund të përdoret për raste urgjente; duke lejuar transmetimin e një thirrjeje urgjence tek përdoruesit e para-programuar.
Audio i fuqishëm - audio 1500 mW e dhënë nga altoparlanti i brendshëm ofron komunikim me zë të lartë dhe të qartë, edhe në mjedise me zhurmë.
Jetëgjatësia e baterisë - Paketa e furnizuar e baterisë litium-jon (Li-jon) siguron deri në 14,5 orë funksionim.
Secure Communications - siguron biseda të sigurta me enkriptim AES 256-bit.
Karakteristika të tjera përfshijnë:
Ekran me shumë gjuhë (anglisht, kinezisht, frëngjisht, japonisht dhe spanjisht)
Lidhës i antenës së tipit SMA për një antenë të jashtme opsionale
Funksioni AquaQuake™ pastron çdo hyrje uji që mund të depërtojë në grilën e altoparlantit të njësisë
Karikimi me USB (lloji USB Micro-B)
Specifications
| MODEL | IC-SAT100 |
|---|---|
| TIPI I PRODUKTIT | SATELLITE PTT |
| ZONA E PËRDORIMIT | 100% GLOBAL |
| MARKA | ICOM |
| RRJETI | IRIDIUM |
| SHËRBIMI | IRIDIUM PTT |
| PËRDORIMI I LLOJIT | ME DORË |
| LLOJI AKSESORIT | HANDSET |
| TEMPERATURA E FUNKSIONIMIT | -30°C to 60°C (-22°F to 140°F) |
| GJUHËT E MBËSHTETURA | ENGLISH, CHINESE, FRENCH, JAPANESE, SPANISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 54, IP 55, IP 67 |
| FREKUENCA | L BAND (1-2 GHz) |
| TIPARET | GPS, SOS, BLUETOOTH |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| PLOJËSI | 66 SATELITËT |
| HEIGHT | 135 mm (5,3 pouces) |
| GJERËSIA | 57.8 mm (2.3 inch) |
| THELLESI | 32,8 mm (1,3 pouces) |
| PESHA | 360 grammes (12,7 oz) avec BP-300 et antenne |
What's included
Çfarë përfshihet:
- Radio satelitore ICOM IC-SAT100 PTT
- Paketa e baterisë, BP-300
- Kapëse rripi, MBB-5
- Antenë, FA-S102U
- Karikues desktopi, BC-241
- Përshtatës AC, BC-242