Sistemi i antenave detare Intellian v100 VSAT (V3-11B)
calcActive())">
Out of stock
- MARKA:
- INTELLIAN
- PJESA #:
- V3-11B
- Warranty:
- 3 YEARS PARTS 2 YEAR LABOR
- AVAILABILITY:
- DISCONTINUED
- SKU:
- Intellian-V100-System-V3-11B
Intellian v110 është një sistem antenash komunikimi detar VSAT me brez Ku 1,05 metra. Me platformën e tij të stabilizuar me 3 akse dhe dizajnin e përmirësuar të dridhjeve dhe amortizimit, v110 mund të performojë jashtëzakonisht mirë në të gjitha llojet e anijeve që kërkojnë komunikime me brez të gjerë "gjithmonë ndezur" dhe "cilësi të lartë", pavarësisht se sa të vështira janë kushtet e motit dhe detit. V110 mund të konfigurohet lehtësisht për SCPC, rrjete satelitore me brez të gjerë ose hibride me modemet satelitore iDirect, Comtech Vipersat dhe Hughes me aftësinë ABS (Automatic Beam Switching). V110 është i përshtatshëm për internet me shpejtësi të lartë, përditësime të motit dhe grafikëve, email, transferim skedarësh dhe imazhesh, video konferencë, VoIP, VPN dhe rezervë të bazës së të dhënave.
V110 ka një gamë azimuthi të pakufizuar për gjurmim të vazhdueshëm pa i hapur kabllot në antenë. Gama e gjerë e lartësisë nga -15 në 120 gradë i mundëson v110 të ketë një marrje sinjali pa probleme ndërsa anija po udhëton pranë ekuatorit ose rajoneve polare.
V110 plotëson kërkesat e FCC-së për hapësirë prej 2 gradësh dhe është ndërtuar me standardet jashtëzakonisht të larta të dridhjeve dhe goditjeve të Intellian. Dizajni i thjeshtë i v110 ofron peshë më të lehtë dhe besueshmëri më të madhe se çdo sistem konkurrent në klasën e tij. Me dizajnin më të lehtë të instalimit dhe ndërfaqen më miqësore për përdoruesit që mund të gjeni në treg, v110 garanton që do të keni një përvojë krejtësisht të re me brez të gjerë në det.
Specifications
| PJESA # | V3-11B |
|---|---|
| TIPI I PRODUKTIT | INTERNETI SATELIT |
| MARKA | INTELLIAN |
| RRJETI | VSAT |
| PËRDORIMI I LLOJIT | DETARE |
| LLOJI AKSESORIT | ANTENNA |
| MADHËSIA E ANTENËS | 105 cm (41.3 inch) |
| PESHA | Environ. 128 kg (282 lb) |
| RADOME HEIGHT | 151.0 cm (59.63 inch) |
| RADOME DIAMETER | 138 cm (54.3 inch) |
| AZIMUTH RANGE | Unlimited |
| ELEVATION RANGE | -20° ~ 115° |
| CROSS-LEVEL RANGE | Up to ±37° |
Write a Review