Specifications
| MODEL | 9505A |
|---|---|
| PJESA # | APKT0401 |
| TIPI I PRODUKTIT | TELEF SATELIT |
| ZONA E PËRDORIMIT | 100% GLOBAL |
| MARKA | IRIDIUM |
| RRJETI | IRIDIUM |
| SHËRBIMI | IRIDIUM VOICE |
| PËRDORIMI I LLOJIT | ME DORË |
| LLOJI AKSESORIT | HANDSET |
| FREKUENCA | L BAND (1-2 GHz) |
| TIPARET | PHONE, TEXT MESSAGING |
| PLOJËSI | 66 SATELITËT |
| KOHA E FLASËS | UP TO 3.2 HOURS |
| KOHA GJITHSHME | UP TO 30 HOURS |
| GJATËSIA | 158 mm |
| GJERËSIA | 62 mm |
| THELLESI | 59 mm |
| PESHA | 375 grams (13.2 oz) |
Harta e Mbulimit Global të Iridiumit

Iridium është ofruesi i vetëm i zgjidhjeve vërtet globale të zërit dhe të dhënave satelitore me mbulim të plotë të tokës (përfshirë oqeanet, rrugët ajrore dhe rajonet polare). Telefonat Iridium ofrojnë shërbime thelbësore të komunikimit në dhe nga zona të largëta ku nuk ka asnjë formë tjetër komunikimi.