Iridium 9555 Satelit Phone + Pelican 1150 Case (Para-Pronësi, Garanci 12 Mujore)
In stock
- MARKA:
- IRIDIUM
- MODEL:
- 9555 PRE-OWNED
- PJESA #:
- BPKT0801
- ORIGIN:
- Tajlandë
- Warranty:
- 12 MUAJ
- AVAILABILITY:
- CURRENTLY UNAVAILABLE
- SKU:
- Iridium-9555-Phone-Pelican-RES
Iridium është ofruesi i vetëm i zgjidhjeve vërtet globale të zërit dhe të dhënave satelitore me mbulim të plotë të tokës (përfshirë oqeanet, rrugët ajrore dhe rajonet polare). Telefonat Iridium ofrojnë shërbime thelbësore të komunikimit në dhe nga zona të largëta ku nuk ka asnjë formë tjetër komunikimi.
Iridium 9555 është i fundit në komunikimet celulare të besueshme. Është një mjet i ndërtuar mirë, jo një lodër. Nuk do të luajë lojëra, nuk do të bëjë fotografi ose nuk do të luajë MP3. Ajo që do të bëjë është punë. Kudo. Pa përjashtim. Ai është krijuar për t'i bërë ballë mjediseve më të vështira në botë, kështu që klientët më të ashpër në botë mund të varen prej tij si një litar jetësor kritik kurdo dhe kudo që t'i çojë nevoja.
Dizajni inovativ i telefonit satelitor Iridium 9555 ofron një madhësi të reduktuar ndjeshëm, një formë më të përshtatshme për duart, një ndërfaqe përdoruesi intuitive dhe veçori të reja si një antenë e vendosur brenda. Është kompakt, i lehtë dhe i lehtë për t'u përdorur, duke shfaqur një ekran më të ndritshëm, një altoparlant telefoni, shërbim të përmirësuar të mesazheve të shkurtra (SMS) dhe aftësi të postës elektronike, si dhe një portë të përmirësuar të të dhënave mini-USB. Telefoni 9555 është projektuar për të përballuar dhe performuar mirë në mjediset më të forta, më të largëta dhe industriale në botë, duke përfshirë të qenit rezistent ndaj ujit dhe goditjeve. I kombinuar me rrjetin e vetëm të komunikimit që ofron mbulim vërtet global, 9555 ofron shërbimin e komunikimit të besueshëm, të sigurt, në kohë reale dhe kritike për misionin që përdoruesit e Iridium kanë pritur.
Specifications
| DORËZIMI NGA | CALGARY, AB, CANADA |
|---|---|
| MODEL | 9555 PRE-OWNED |
| PJESA # | BPKT0801 |
| TIPI I PRODUKTIT | TELEF SATELIT |
| ZONA E PËRDORIMIT | 100% GLOBAL |
| MARKA | IRIDIUM |
| RRJETI | IRIDIUM |
| SHËRBIMI | IRIDIUM VOICE |
| PËRDORIMI I LLOJIT | DETARE, PORTABLE |
| LLOJI AKSESORIT | HANDSET |
| FREKUENCA | L BAND (1-2 GHz) |
| TEMPERATURA E FUNKSIONIMIT | -10°C to 55°C (14°F - 131°F) |
| SHPEJTËSIA E TË DHËNAVE | UP TO 2.4 kbps (SEND / RECEIVE) |
| GJUHËT E MBËSHTETURA | ENGLISH, ARABIC, CZECH, CHINESE, DANISH (DANSK), DUTCH (NEDERLANDS), FINNISH (SUOMI), FRENCH, GERMAN, GREEK, HEBREW, ITALIAN, JAPANESE, KOREAN, NORWEGIAN (NORSK), POLISH, PORTUGUESE, RUSSIAN, SPANISH, SWEEDISH, TURKISH |
| TIPARET | PHONE, TEXT MESSAGING, FREE INCOMING CALLS*, FREE INCOMING SMS**, FREE VOICEMAIL***, PRE-OWNED |
| ÇERTIFIKIMET | IRIDIUM CERTIFIED, FCC, INDUSTRY CANADA |
| PLOJËSI | 66 SATELITËT |
| KOHA E FLASËS | UP TO 4 HOURS |
| KOHA GJITHSHME | UP TO 30 HOURS |
| GJATËSIA | 143 mm |
| GJERËSIA | 55 mm |
| THELLESI | 30 mm |
| PESHA | 266 grams (9.4 oz) |
Feature
Karakteristikat e Iridium 9555
Dizajn i shkallës industriale për qëndrueshmëri të pashoqe
Gjurmë fizike kompakte për transportueshmëri më të efektshme
Ndërfaqe intuitive e përdoruesit për funksionalitet të jashtëm
Aftësi e përmirësuar e mesazheve SMS dhe email
Altoparlant i integruar
Kufje dhe aftësi pa duar
Antenë e vendosur brenda
Porta e të dhënave mini-USB dhe mbështetje për telefonin si modem
21 gjuhë të mbështetura të menusë
Ekrani
Ekran grafik i ndriçuar me 200 karaktere
Matësit e volumit, sinjalit dhe fuqisë së baterisë
Tastiera e ndriçuar rezistente ndaj motit
Karakteristikat e thirrjes
Altoparlant i integruar
Lidhu shpejt me postën zanore të Iridiumit
SMS me dy drejtime dhe aftësi e-mail të shkurtër
Kodi i hyrjes ndërkombëtare i para-programueshëm (00 ose +)
Kuti postare për mesazhe zanore, numerike dhe me tekst
Zgjedhja e ziles dhe tonet e alarmit (8 zgjedhje)
Kujtesa
Libri i adresave të brendshme me 100 hyrje, me kapacitet për numra telefoni të shumtë, adresa emaili dhe shënime
Libri i adresave të kartës SIM me kapacitet 155 hyrje
Historia e thirrjeve ruan thirrjet e marra, të humbura dhe të thirrura
Karakteristikat e kontrollit të përdorimit
Kohëmatësit e thirrjeve të konfigurueshme nga përdoruesi për të menaxhuar kostot
Kyçja e tastierës dhe kyçja PIN për siguri shtesë
What's included
Iridium 9555 Harta e Mbulimit Global

Iridium ofron shërbime thelbësore të komunikimit në dhe nga zona të largëta ku nuk ka asnjë formë tjetër komunikimi. Mundësuar nga një plejadë unike e sofistikuar globale prej 66 satelitësh të ndërlidhur me Orbitën e Ulët të Tokës (LEO), rrjeti Iridium® ofron lidhje me zë dhe të dhëna me cilësi të lartë në të gjithë sipërfaqen e planetit, duke përfshirë rrugët ajrore, oqeanet dhe rajonet polare. Së bashku me ekosistemin e tij të kompanive partnere, Iridium ofron një portofol inovativ dhe të pasur zgjidhjesh të besueshme për tregjet që kërkojnë komunikime vërtet globale.
Në vetëm 780 kilometra nga Toka, afërsia e rrjetit LEO të Iridiumit nënkupton mbulim nga pol-pol, një rrugë më të shkurtër transmetimi, sinjale më të forta, vonesë më të ulët dhe kohë më të shkurtër regjistrimi sesa me satelitët GEO. Në hapësirë, çdo satelit Iridium është i lidhur me deri në katër të tjerë duke krijuar një rrjet dinamik që drejton trafikun midis satelitëve për të siguruar mbulim global, edhe kur sistemet tradicionale lokale nuk janë të disponueshme.
