Telefon satelitor Iridium Extreme 9575N në Sporting Camo (CPKTN1901-001)
Out of stock
- MARKA:
- IRIDIUM
- MODEL:
- 9575N EXTREME EN CAMO
- PJESA #:
- CPKTN1901-001
- ORIGIN:
- Tajlandë
- Warranty:
- 12 MUAJ
- AVAILABILITY:
- DISCONTINUED
- SKU:
- Iridium-9575-Satellite-Phone-Camo
Cilësia e përmirësuar e zërit, altoparlanti i integruar dhe aftësia pa duar e bëjnë Iridium 9575 zgjedhjen e zgjuar.
Iridium 9575 Extreme është i aktivizuar me SMS që ju lejon të qëndroni në kontakt dhe të ndani përvoja me të tjerët përmes mesazheve me tekst të lehtë për t'u përdorur. Dërgo mesazh falas me tekst / SMS .
Iridium Extreme është i pajisur me një buton të programueshëm urgjence që aktivizon reagimin kritik dhe të shpejtë kur ju nevojitet më shumë. Është i vetmi telefon satelitor me buton SOS të aktivizuar GPS me shërbime urgjence të mbështetura nga GEOS Travel Safety Group , i përfshirë pa pagesë shtesë. Shih Detajet .
Iridium 9575 Extreme është i pajisur me Shërbimet e Bazuara në Vendndodhje (LBS) që mundësojnë pozicionimin GPS dhe ju lejon të vendosni dhe të ndani koordinatat tuaja nga kudo në glob.
Specifications
| MODEL | 9575N EXTREME EN CAMO |
|---|---|
| PJESA # | CPKTN1901-001 |
| TIPI I PRODUKTIT | TELEF SATELIT |
| ZONA E PËRDORIMIT | 100% GLOBAL |
| MARKA | IRIDIUM |
| RRJETI | IRIDIUM |
| SHËRBIMI | IRIDIUM VOICE |
| PËRDORIMI I LLOJIT | ME DORË |
| LLOJI AKSESORIT | HANDSET |
| SHPEJTËSIA E TË DHËNAVE | UP TO 2.4 kbps (SEND / RECEIVE) |
| GJUHËT E MBËSHTETURA | ENGLISH, ARABIC, CZECH, CHINESE, DANISH (DANSK), DUTCH (NEDERLANDS), FINNISH (SUOMI), FRENCH, GERMAN, GREEK, HEBREW, HUNGARIAN, ITALIAN, JAPANESE, KOREAN, NORWEGIAN (NORSK), POLISH, PORTUGUESE, RUSSIAN, SPANISH, SWEEDISH, TURKISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 65 |
| FREKUENCA | L BAND (1-2 GHz) |
| TIPARET | PHONE, TEXT MESSAGING, GPS, SOS, FREE INCOMING CALLS*, FREE INCOMING SMS**, FREE VOICEMAIL*** |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| PLOJËSI | 66 SATELITËT |
| KOHA E FLASËS | UP TO 4 HOURS |
| KOHA GJITHSHME | UP TO 30 HOURS |
| GJATËSIA | 140 mm (5.51") |
| GJERËSIA | 60 mm (2.36") |
| THELLESI | 27 mm |
| PESHA | 247 grams (8.71 oz) |
Feature
Karakteristikat ekstreme të Iridium 9575
• Shërbime të bazuara në vendndodhje të aktivizuara me GPS
• Ndjekja online
• Zgjidhje të personalizuara të mundësuara për tregje të ndryshme
• Aksesorë për të përmirësuar në mënyrë dramatike komunikimin personal
• Dizajni i butonit SOS në përputhje me pajisjen për njoftimin e urgjencës satelitore (DËRGIM).
• Mbulim i besueshëm global i dyanshëm
• Celulari satelitor më i vështirë i dizajnuar në shkallë ushtarake i ndërtuar ndonjëherë
Harta e Mbulimit Global të Iridiumit

Iridium ofron shërbime thelbësore të komunikimit në dhe nga zona të largëta ku nuk ka asnjë formë tjetër komunikimi. Mundësuar nga një plejadë unike e sofistikuar globale prej 66 satelitësh të ndërlidhur me Orbitën e Ulët të Tokës (LEO), rrjeti Iridium® ofron lidhje me zë dhe të dhëna me cilësi të lartë në të gjithë sipërfaqen e planetit, duke përfshirë rrugët ajrore, oqeanet dhe rajonet polare. Së bashku me ekosistemin e tij të kompanive partnere, Iridium ofron një portofol inovativ dhe të pasur zgjidhjesh të besueshme për tregjet që kërkojnë komunikime vërtet globale.
Në vetëm 780 kilometra nga Toka, afërsia e rrjetit LEO të Iridiumit nënkupton mbulim nga pol-pol, një rrugë më të shkurtër transmetimi, sinjale më të forta, vonesë më të ulët dhe kohë më të shkurtër regjistrimi sesa me satelitët GEO. Në hapësirë, çdo satelit Iridium është i lidhur me deri në katër të tjerë duke krijuar një rrjet dinamik që drejton trafikun midis satelitëve për të siguruar mbulim global, edhe kur sistemet tradicionale lokale nuk janë të disponueshme.