Transmetues Iridium 9603N SBD
In stock
- MARKA:
- IRIDIUM
- MODEL:
- 9603N
- PJESA #:
- SBDN9603E
- ORIGIN:
- Tajlandë
- Warranty:
- 12 MUAJ
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 2-3 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Iridium-9603N-SBD-Transceiver
- Buy 5 for 174,52 € 174,52 € each and save 1%
- Buy 20 for 172,76 € 172,76 € each and save 2%
- Buy 50 for 171,00 € 171,00 € each and save 3%
- Buy 100 for 167,47 € 167,47 € each and save 5%
Transmetues Iridium 9603N SBD
Një revolucion në shkallë, Iridium 9603N kompakt është marrësi më i vogël tregtar i të dhënave satelitore dykahëshe në botë, i projektuar për aplikacione ku hapësira është në një nivel të lartë dhe lidhja është kritike.
Një e katërta e vëllimit dhe gjysma e gjurmës së Iridium 9602, marrësi novator Iridium 9603 kombinon mbulimin global të konstelacionit satelitor Iridium me vonesën e ulët të Shërbimit të të Dhënave të Shpërthimit të Shkurtër Iridium për të ofruar komunikime satelitore shumë të besueshme nga pol në pol.
Me faktorin më të vogël të formës së çdo transmetuesi satelitor komercial të disponueshëm sot, Iridium 9603 është ideal për aplikime të kufizuara në hapësirë, duke përfshirë monitorimin, gjurmimin dhe sistemet e alarmit. Është gjithashtu shumë i përballueshëm, duke kushtuar pak më shumë se Iridium 9602 i gjeneratës së mëparshme.
Duke ofruar komunikime të dyanshme në një shkallë të jashtëzakonshme, marrësi Iridium 9603 zgjeron më tej bazën e përdoruesve të lidhur me Iridium në mbarë botën.
Specifikimet e Mjedisit
Gama e temperaturës së funksionimit: -40ºC deri +85ºC
Gama e lagështisë së funksionimit: _ 75% RH
Gama e temperaturës së ruajtjes: -40ºC deri +85ºC
Gama e lagështisë së ruajtjes: _ 93 % RH
Ndërfaqja RF
Gama e frekuencës: 1616 MHz deri në 1626,5 MHz
Metoda e dyfishimit: TDD (Duplex i domenit të kohës)
Impedanca hyrëse/dalëse: 50 ohms
Metoda e shumëfishimit: TDMA/FDMA
Hyrja e energjisë DC
Gama e tensionit të hyrjes së furnizimit: 5.0V +/- .5V DC
Grumbullimi i tensionit të hyrjes së furnizimit: <40 mV f
Rryma në punë (Pak): 156 mA
Rryma në punë (mesatare): 34 mA
Rryma e transmetimit (mesatare): 145 mA
Rryma e transmetimit (Piku): 1.3A
Marrja e rrymës (mesatare): 39 mA
Rryma e Marrjes (Kulmi): 156 mA
Transferimi i mesazheve SBD – Rryma mesatare: 158 mA
Transferimi i mesazheve SBD – Fuqia mesatare: <= 0,8 W
Specifications
| MODEL | 9603N |
|---|---|
| PJESA # | SBDN9603E |
| TIPI I PRODUKTIT | SATELLITE M2M |
| ZONA E PËRDORIMIT | 100% GLOBAL |
| MARKA | IRIDIUM |
| RRJETI | IRIDIUM |
| SHËRBIMI | IRIDIUM SBD |
| PËRDORIMI I LLOJIT | DETARE, MJETET |
| POWER REQUIREMENTS | +5 V +/- 0.5 V |
| TEMPERATURA E FUNKSIONIMIT | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| FREKUENCA | L BAND (1-2 GHz) |
| APPLICATIONS | ENVIRONMENT & SAFETY MONITORING, FLEET MANAGEMENT, PERSONNEL & ASSET TRACKING, REMOTE AUTOMATION & CONTROL |
| ÇERTIFIKIMET | CE COMPLIANCE, FCC |
| PLOJËSI | 66 SATELITËT |
| GJATËSIA | 31.5 mm |
| GJERËSIA | 29.6 mm |
| THELLESI | 8.1 mm |
| PESHA | 11.4 gr |
Feature
Features
- Single header connector for Power & On/Off Control
- RS232 Interface (Simple AT command interface)
- Network Available
- Light weight (11.4 grams)
- Small single board transceiver (34.5mm X 29.6mm X 8.1mm)
- Iridium Short Burst Data service
- Mobile originated messages up to 340 bytes
- Mobile terminated messages up to 270 bytes
- Low, uniform global latency (less than 1 minute)
- Coverage in areas not serviced by cellular
Harta e Mbulimit Global të Iridiumit

Iridium është ofruesi i vetëm i zgjidhjeve vërtet globale të zërit dhe të dhënave satelitore me mbulim të plotë të tokës (përfshirë oqeanet, rrugët ajrore dhe rajonet polare). Telefonat Iridium ofrojnë shërbime thelbësore të komunikimit në dhe nga zona të largëta ku nuk ka asnjë formë tjetër komunikimi.