Iridium SHKO! Përshtatës WiFi Smartphone + Transport Falas!!! (AHKT1301) - PARAPRAKE
TELEFONAT | PLANET | PAKO | AKSESORË | MBËSHTETJE
Out of stock
- MARKA:
- IRIDIUM
- MODEL:
- GO!
- PJESA #:
- AHKT1301
- ORIGIN:
- Malajzi
- Warranty:
- 12 MUAJ
- AVAILABILITY:
- SUBJECT TO AVAILABILITY
- SKU:
- Iridium-GO-WiFi-Adapter-Pre-Owned
Iridium SHKO! Përshtatës i telefonit inteligjent WiFi për Android dhe iOS
Iridium SHKO! krijon lidhjen e parë të besueshme globale për komunikimin me zë dhe të dhëna në telefonin tuaj inteligjent ose deri në 5 pajisje celulare. Mos u shqeteso. Nuk ka tarifa roaming. Thjesht i lidhur dhe në kontakt kudo që të jeni, kurdo që të keni nevojë, me pajisjet ku mbështeteni çdo ditë.
Merrni më tej komunikimet personale
Iridium SHKO! është ndryshe nga çdo gjë që bota ka parë më parë. Mundësuar nga rrjeti më i largët në botë, kjo njësi kompakte, e fortë dhe e lëvizshme zgjeron në mënyrë dramatike aftësitë e çdo smartphone, laptopi ose tableti duke krijuar një pikë interneti Wi-Fi të mbështetur nga sateliti kudo në planet.
Transformoni smartfonin tuaj
Iridium SHKO! e transformon menjëherë pajisjen tuaj të besuar në një fuqi globale të komunikimit. Për alpinistët e korporatave dhe luftëtarët e fundjavës, individët, ndërmarrjet ose qeveritë, për këdo që është në lëvizje, jashtë rrezes ose jashtë rrjetit në tokë ose në det Iridium GO! mundëson aftësi të besueshme zëri dhe të dhënash për smartfonin tuaj ose deri në 5 pajisje celulare.
Një revolucion personal i komunikimit
E thjeshtë
Iridium SHKO! mundëson lidhjen satelitore për pajisjet tuaja celulare ku rrjetet tokësore nuk munden. Thjesht ktheni antenën e integruar dhe njësia me bateri lidhet shpejt dhe automatikisht me konstelacionin satelitor Iridium LEO për të krijuar një pikë interneti Wi-Fi kudo brenda një rrezeje prej përafërsisht 30,5 metra (100 këmbë). Mund të lidhni dhe të përdorni me lehtësi pajisje të shumta brenda kësaj zone duke përdorur Iridium GO! aplikacion.
I gjithanshëm
Iridium SHKO! mbështet një gamë të plotë të komunikimeve globale, duke përfshirë:
Celular
Ju mund të merrni Iridium GO! kudo. Është mjaft i vogël për t'u futur në xhepin tuaj dhe, si pajisjet e tjera Iridium, mjaft i fortë për t'i bërë ballë shiut, rërës, pluhurit dhe përdorimit të ashpër. Mund të mbahet, të ruhet lehtësisht në çantën tuaj të shpinës ose të montohet në automjete, avionë dhe varka për aplikacione celulare.
Inovative
Duke kombinuar më të mirën që ofrojnë telefonat satelitorë dhe celularë, Iridium GO! është i pari në një kategori krejtësisht të re të pajisjeve personale të lidhjes satelitore. Është gjithashtu një platformë e fuqishme zhvillimi e optimizuar për partnerët e Iridiumit për të ndërtuar aplikacione, duke zgjeruar edhe më tej aftësitë e komunikimit në vende të largëta.
E përballueshme
Iridium SHKO! është një zgjidhje e përballueshme për lidhje të vërtetë globale. Ai përdor dhe zgjeron pajisjet tuaja ekzistuese të besuara, është i pajtueshëm me sistemet operative Apple dhe Android dhe eliminon tarifat e roaming. Ai lejon që lidhjet të ndahen midis përdoruesve të shumtë dhe mbështetet nga plane të përballueshme që mbajnë të arsyeshme kostot e zërit dhe të dhënave.
Pajisjet tuaja celulare tani do të funksionojnë kudo në planet
|
Specifications
| MODEL | GO! |
|---|---|
| PJESA # | AHKT1301 |
| TIPI I PRODUKTIT | TELEF SATELIT |
| ZONA E PËRDORIMIT | 100% GLOBAL |
| MARKA | IRIDIUM |
| RRJETI | IRIDIUM |
| SHËRBIMI | IRIDIUM VOICE, IRIDIUM GO! |
| PËRDORIMI I LLOJIT | PORTABLE |
| INGRESS PROTECTION | IP 65 |
| FREKUENCA | L BAND (1-2 GHz) |
| TIPARET | PHONE, TEXT MESSAGING, GPS, SOS |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| PLOJËSI | 66 SATELITËT |
| KOHA E FLASËS | UP TO 5.5 HOURS |
| KOHA GJITHSHME | UP TO 15.5 HOURS |
| GJATËSIA | 114 mm (4.5") |
| GJERËSIA | 83 mm (3.25") |
| THELLESI | 32 mm (1.25") |
| PESHA | 304 grams (10.72 oz) |
Harta e Mbulimit Global të Iridiumit

Iridium është ofruesi i vetëm i zgjidhjeve vërtet globale të zërit dhe të dhënave satelitore me mbulim të plotë të tokës (përfshirë oqeanet, rrugët ajrore dhe rajonet polare). Telefonat Iridium ofrojnë shërbime thelbësore komunikimi drejt dhe nga zona të largëta ku nuk ka asnjë formë tjetër komunikimi.




