Thuraya IP + Modem satelitor portativ me brez të gjerë
In stock
- MARKA:
- THURAYA
- MODEL:
- IP+
- PJESA #:
- 9104
- ORIGIN:
- SHBA
- Warranty:
- 12 MUAJ
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Thuraya-IP-Plus-Modem
Duke ofruar shpejtësinë më të shpejtë të IP nga një terminal i madhësisë së tij, Thuraya IP+ është projektuar për të mbështetur një gamë të gjerë aplikacionesh kritike për misionin. Shumë i lëvizshëm, Thuraya IP+ mund të vendoset lehtësisht nga çanta e shpinës në brez të gjerë brenda pak sekondash, duke ju lejuar të përfitoni nga aksesi i besueshëm me brez të gjerë nga vendet e mbuluara nga rrjeti i gjerë satelitor i Thuraya.
Puna. Email. Surfoni. Skype. Facebook. Kudo.
Aftësitë IP me shpejtësi të lartë të Thuraya IP+ u mundësojnë përdoruesve të aksesojnë rrjetet e korporatave dhe të lidhen me kolegët, familjen dhe miqtë përmes emailit, mediave sociale dhe aplikacioneve VoIP, kudo dhe kurdo që kanë nevojë.
Specifications
| DORËZIMI NGA | DUBAI, UAE |
|---|---|
| MODEL | IP+ |
| PJESA # | 9104 |
| TIPI I PRODUKTIT | INTERNETI SATELIT |
| ZONA E PËRDORIMIT | EUROPE, AFRICA, ASIA, AUSTRALIA |
| MANUFACTURER | HUGHES |
| MARKA | THURAYA |
| RRJETI | THURAYA |
| SHËRBIMI | THURAYA IP |
| PËRDORIMI I LLOJIT | PORTABLE |
| LLOJI AKSESORIT | TERMINAL |
| INGRESS PROTECTION | IP 55 |
| FREKUENCA | L BAND (1-2 GHz) |
| TIPARET | INTERNET, EMAIL |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| PLOJËSI | 2 SATELITËT |
| GJATËSIA | 216 mm (8.5") |
| GJERËSIA | 216 mm (8.5") |
| THELLESI | 45 mm |
| PESHA | 1.4 kg (3.1 lbs) |
Harta e Mbulimit të Thuraya IP+

Rrjeti i fuqishëm satelitor i Thuraya ofron mbulim në vendet më të largëta, duke siguruar komunikime satelitore pa bllokime për t'ju mbajtur të lidhur në çdo kohë. Nga dizajni inovativ satelitor deri te besueshmëria e çdo pajisjeje dhe aksesori Thuraya, ne ofrojmë një zgjidhje vërtet superiore të komunikimit satelitor përtej kufijve të sistemeve tokësore dhe rrjeteve celulare.
Rrjeti Thuraya nuk mbulon Amerikën Veriore apo Jugore.