Modem celular Cobham Explorer 540 BGAN M2M LTE (403715A-101)
TERMINALS | PLANS | ACCESSORIES | RENTALS | SUPPORT
In stock
- MARKA:
- COBHAM
- PJESA #:
- 403715A-101
- ORIGIN:
- Danimarkë
- Warranty:
- 12 MUAJ
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 7-14 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Explorer-Cellular-Modem
Modem celular Cobham Explorer 540 BGAN M2M LTE (403756A-00500)
Duke lidhur thjesht modemin LTE në pjesën e pasme të EXPLORER 540 , terminali është në gjendje të përdorë një rrjet celular celular si një alternativë ndaj BGAN, me ndërprerje automatike midis BGAN dhe rrjeteve celulare.
Modemi LTE është i klasifikuar për automjete dhe i projektuar për mjedise të ashpra me një gamë të zgjatur të temperaturës nga -40 deri në +85°C dhe arrin shpejtësi deri në 150 Mbps me LTE Cat. 4.
Specifications
| PJESA # | 403715A-101 |
|---|---|
| GPU | 200 TOPS |
| TIPI I PRODUKTIT | SATELLITE M2M |
| ZONA E PËRDORIMIT | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| MARKA | COBHAM |
| RRJETI | INMARSAT |
| SHËRBIMI | INMARSAT BGAN M2M |
| PËRDORIMI I LLOJIT | FIXED |
| TEMPERATURA E FUNKSIONIMIT | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| INGRESS PROTECTION | IP 66 |
| GJATËSIA | 85 mm |
| GJERËSIA | 85 mm |
| THELLESI | 40 mm |
| PESHA | 380 grams |