Starlink Aviation High Speed Satellite Internet Kit for Aircraft
calcActive())">
This is the fastest satellite internet device available with streaming speeds up to 100Mbps! Power source required.
In stock
- БРЕНД:
- STARLINK
- МОДЕЛЬ:
- HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 7-14 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Starlink-Aviation-High-Speed-Kit
Starlink Maritime High Performance Satellite Kit Terminal for Boats
How to Setup and Install your Starlink Kit
Specifications
| МОДЕЛЬ | HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT |
|---|---|
| ТИП ПРОДУКЦІЇ | СУПУТНИКОВИЙ ІНТЕРНЕТ |
| ЗОНА ВИКОРИСТАННЯ | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| БРЕНД | STARLINK |
| МЕРЕЖА | STARLINK |
| ТИП ВИКОРИСТАННЯ | AVIATION |
| ТИП АКСЕСУАРА | TERMINAL |
| РОБОЧА ТЕМПЕРАТУРА | -30ºC to 55ºC (-22°F to 131°F) |
| ПІДТРИМУВАНІ МОВИ | ENGLISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 54 (TERMINAL), IP 56 (ANTENNA) |
| ЧАСТОТА | Ka BAND, Ku BAND |
| СЕРТИФІКАЦІЇ | FCC |
| СУЗІР'Я | ПОНАД 5000 СУПУТНИКІВ |
| ДОВЖИНА | 575 mm |
| ШИРИНА | 575 mm |
| ГЛИБИНА | 41 mm |
| ВАГА | 5.9 kg (13 lbs) without Cable; 6.7 kg (15 lbs) with 8 m (26.2 ft) Cable |
What's included
Write a Review