Beam IsatDock2 LITE Dockningsstation för Inmarsat IsatPhone 2 (ISD2Lite)
In stock
- VARUMÄRKE:
- BEAM
- MODELL:
- ISATDOCK 2 LITE
- DEL #:
- ISD2Lite
- ORIGIN:
- Kina
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Beam-Inmarsat-IsatPhone-2-Lite
Beam IsatDock2 LITE Dockningsstation för Inmarsat IsatPhone 2 (ISD2 LITE)
Beam IsatDock2 LITE för Inmarsats IsatPhone 2 möjliggör en semi-permanent installation på en mängd olika applikationer där enkel åtkomst till standard röst- och datatjänster krävs för land- och sjöapplikationer. IsatDock LITE gör det möjligt för IsatPhone 2 att alltid vara på och redo att ta emot inkommande samtal, som kan besvaras via ett Bluetooth-tillbehör eller den valfria sekretesshandseten. Medan handseten är dockad är Assistansknappen, Personlig varning och Spårningsfunktionaliteten hos IsatPhone 2 fortfarande fullt funktionell. IsatPhone 2-handseten passar säkert i dockan, dess funktioner inkluderar telefonladdning, USB-dataport, inbyggd ringsignal och möjliggör att antenn och ström är permanent anslutna till dockan, redo för användning. IsatPhone 2-handseten sätts enkelt in och tas bort med ett tryck på en knapp på toppen av dockan, vilket gör det mycket enkelt att använda bortom dockan när det behövs.
Specifications
| MODELL | ISATDOCK 2 LITE |
|---|---|
| DEL # | ISD2Lite |
| PRODUKTTYP | SATELLITTELEFON |
| VARUMÄRKE | BEAM |
| NÄTVERK | INMARSAT |
| SERVICE | INMARSAT VOICE |
| ANVÄNDNINGSTYP | MARITIM, FORDONS |
| TYP TILLBEHÖR | DOCKING STATION |
| STORAGE TEMPERATURE | -20°C to 70°C (-4°F to 158°F) |
| KOMPATIBEL MED | ISATPHONE 2 |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85177900 |
| LÄNGD | 99 mm |
| BREDD | 76 mm |
| DJUP | 299 mm |
| VIKT | 560 grams |