Beam PotsDOCK 9555 - RJ11 / POTS & Tracking Dockningsstation (9555PD)
In stock
- VARUMÄRKE:
- BEAM
- MODELL:
- POTSDOCK 9555
- DEL #:
- 9555PD
- ORIGIN:
- Kina
- Warranty:
- 24 MONTHS
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Iridium-Beam-PotsDOCK-9555
PotsDOCK har också en inbyggd Bluetooth-modul för röstanslutning tillsammans med ett intelligent spårnings- och larmrapporteringssystem som använder den inbyggda GPS-motorn i PotsDOCK. Alert & tracking-modulen kan konfigureras för att stödja periodisk polling eller nödvarningsrapportering.
Iridium 9555-luren passar säkert i dockningsstationen, som har inbyggd Bluetooth, USB-data, telefonladdning och integrerad antenn, data- och strömanslutning som gör det möjligt att hålla alla antennkablar och ström permanent anslutna till dockan redo för användning. Iridium 9555-luren sätts enkelt in och tas bort genom att trycka på en knapp på toppen av PotsDOCK, vilket gör det mycket enkelt att ta bort 9555 när som helst med sinnesfrid och vet att den alltid kommer att vara fulladdad.
PotsDOCK stöder också användningen av en valfri kompakt Beam Privacy Handset som kan placeras bredvid PotsDOCK för extra bekvämlighet om det behövs.
Specifications
| MODELL | POTSDOCK 9555 |
|---|---|
| DEL # | 9555PD |
| PRODUKTTYP | SATELLITTELEFON |
| ANVÄNDNINGSOMRÅDE | 100% GLOBAL |
| VARUMÄRKE | BEAM |
| NÄTVERK | IRIDIUM |
| SERVICE | IRIDIUM VOICE |
| ANVÄNDNINGSTYP | FIXED, MARITIM, FORDONS |
| TYP TILLBEHÖR | DOCKING STATION |
| DRIFTSTEMPERATUR | -20°C to 70°C (-4°F to 158°F) |
| FREKVENS | L BAND (1-2 GHz) |
| KOMPATIBEL MED | IRIDIUM 9555 |
| CERTIFIERINGAR | IRIDIUM CERTIFIED |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85177900 |
| KONSTELLATION | 66 SATELLITER |
| LÄNGD | 200 mm |
| BREDD | 75 mm (3.0") |
| DJUP | 65 mm (2.7") |
| VIKT | 0.32 kg |
Feature
• Slim line kompakt installation
• Integrerad Bluetooth-anslutning
• RJ11/POTS-gränssnitt
• Kompatibel med röst, SMS, SBD och kretskopplad data
• Inbyggd spårning och SOS
• USB-datagränssnitt
• RS232 D9 seriellt gränssnitt
• Tillbehör/tändningskänsla
• 9-32V DC strömingång
• TNC och SMA för GPS
• Fullständigt certifierat, Iridium, RoHS, CE, IEC60945
• 2 års reparations- eller utbytesgaranti