Starlink Standard Aktiverad Hög Hastighet Satellit Internet Standard Kit (ANVÄND)
calcActive())">
Detta är den snabbaste satellitinternet-enheten som finns tillgänglig med strömmande hastigheter upp till 100Mbps! Strömkälla krävs.
In stock
- VARUMÄRKE:
- STARLINK
- MODELL:
- STANDARD KIT
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Starlink-Standard-Internet-Kit-PO-EU
275,81 €
Exkl. moms:
275,81 €
245,16 €
Exkl. moms:
245,16 €
Exkl. moms:
Starlink Hög Hastighet Bärbar Satellit Internet Terminal Uthyrning
Ett nytt sätt att ansluta
Streaming, videosamtal, onlinespel, distansarbete och mer är nu möjligt även på de mest avlägsna platser tack vare världens mest avancerade internetsystem.
Hur man ställer in och installerar ditt Starlink-kit
Kom online på några minuter
Ställ in Starlink med bara två steg. Instruktionerna fungerar i valfri ordning:
1 ANSLUT DEN
2 PEKA MOT HIMLEN
Starlink kräver en oavbruten vy av himlen. Ladda ner Starlink-appen för att bestämma din bästa installationsplats.


Specifications
| MODELL | STANDARD KIT |
|---|---|
| PRODUKTTYP | SATELLIT INTERNET |
| ANVÄNDNINGSOMRÅDE | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| VARUMÄRKE | STARLINK |
| ANVÄNDNINGSTYP | FIXED, PORTABLE |
| TYP TILLBEHÖR | TERMINAL |
| DRIFTSTEMPERATUR | -30ºC to 55ºC (-22°F to 131°F) |
| SPRÅK SOM STÖDS | ENGLISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 54 |
| FREKVENS | Ka BAND, Ku BAND |
| FUNKTIONER | INTERNET, EMAIL, FTP, VoIP, VIDEO STREAMING, ANDROID COMPATIBLE, iOS COMPATIBLE |
| CERTIFIERINGAR | FCC |
| LÄNGD | 303 mm |
| DJUP | 513 mm |
| VIKT | 2.9 kg (6.4 lbs) without Cable; 3.6 kg (7.9 lbs) with 15.2 m (50 ft) Cable |
What's included
Starlink Coverage Map

Write a Review