Beam IsatDock2 MARINE për Inmarsat IsatPhone 2 (ISD2 MARINE)
[
"Beam IsatDock2 MARINE për Inmarsat IsatPhone 2 (ISD2 MARINE)
BEAM IsatDock2 MARINE është një stacion ankorimi inteligjent me vlerësim IP54 për IsatPhone 2, i dizajnuar posaçërisht për aplikime detarë. Dock-u MARINE mbështet shërbimet e zërit përmes Bluetooth, RJ11/POTS, telefonit me altoparlant pa duar ose telefonit aktiv të privatësisë. IsatPhone 2 është plotësisht i mbyllur në njësinë e ankorimit, ndërsa ende ofron qasje dhe funksionalitet të plotë për përdoruesin.
IsatDock2 MARINE mbështet funksionalitetin e Alarmit Personal dhe Alarmit të Ndihmës të telefonit IsatPhone 2. Mesazhet e Alarmit Personal mund të aktivizohen përmes një shtypjeje të vetme butoni në IsatDock2 MARINE. Ai do të dërgojë menjëherë pozitat tuaja GPS si dhe mesazhin tuaj të parakonfiguruar përmes SMS ose email. Dock-u MARINE gjithashtu mbështet instalimin e një pendanti të jashtëm ose butoni alarmi që mund të instalohet në një vend të përshtatshëm.
IsatDock2 MARINE lejon përdorimin e telefonit IsatPhone 2 në një gamë të gjerë aplikimesh detarë, ndërfaqja inteligjente RJ11/POTS mundëson lidhje kabllosh deri në 600m për të lidhur telefonat standardë me kabllo, pa kabllo ose DECT, ose alternativisht të lidhen me një sistem PBX që paraqet tinguj standardë të zërit, të zënë dhe tonet e telefonat si një rrjet telefoni standard.
Telefonat IsatPhone 2, përshtaten sigurt në dock, karakteristikat e tij përfshijnë karikimin e telefonit, portin e të dhënave USB, tingullin e ndërtuar dhe lejon antenën dhe energjinë të jenë të lidhura përherë në dock gati për përdorim." ]
Specifications
| MODEL | ISATDOCK2 MARINE |
|---|---|
| PJESA # | ISD2Marine |
| TIPI I PRODUKTIT | TELEF SATELIT |
| ZONA E PËRDORIMIT | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| MARKA | BEAM |
| RRJETI | INMARSAT |
| SHËRBIMI | INMARSAT VOICE |
| PËRDORIMI I LLOJIT | DETARE |
| LLOJI AKSESORIT | DOCKING STATION |
| TEMPERATURA E FUNKSIONIMIT | -30°C to 70°C (-22°F to 158°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -35°C to 85°C (-31°F to 185°F) |
| INGRESS PROTECTION | IP 54 |
| FREKUENCA | L BAND (1-2 GHz) |
| I PËRPUTHSHËM ME | ISATPHONE 2 |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | ["85177900"] |
Feature
Beam IsatDock2 Marine Features:
• Ngarkon IsatPhone 2
• RJ11/POTS ndërfaqe
• Integrimi PABX
• Mbështet Alarmën e Ndihmës dhe Ndjekjen përmes IsatPhone 2
• Garanci riparimi/zëvendësimi 2 vjeçare
• Telefon privat aktiv
• Telefon me altoparlant të integruar
• Tingull i rregullueshëm i brendshëm
• Mundësi heshtjeje
• LED statusi me ndriçim të rregullueshëm
• Qasje në të dhëna USB
• Përfshin adaptuesit IsatDock2 (2x)
What's included
Beam IsatDock2 Marine Përmbajtja e Kutisë:
- IsatDock2 MARINE
- 2 x Adaptues IsatDock2
- 110-240V AC Plug Pack
- Telefon Privat
- Kabllo Energjie 10-32V DC
- Rreth 2m për Alarm
- Plakë Montimi në Mur
- Manuali i Përdoruesit & Udhëzuesi i Shpejtë për Fillim