Terminali i Internetit Satelitor Portativ Tokësor Cobham SATCOM BGAN Explorer 710 (403720B-00505)
In stock
- MARKA:
- COBHAM
- MODEL:
- EXPLORER 710
- PJESA #:
- 403720B-00506
- ORIGIN:
- Kamboxhia
- Warranty:
- 12 MUAJ
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Thrane-BGAN-Explorer-710
Terminali i Internetit Satelitor Portativ Tokësor Cobham BGAN Explorer 710
Kompakt dhe i lehtë me funksionalitet të përmirësuar
EXPLORER 710 është terminali më i vogël në botë i klasës 1 dhe është i pari i aftë për të hyrë në shërbimin BGAN HDR (shpejtësia e lartë e të dhënave). Terminali vjen me funksionalitet të përmirësuar duke përfshirë një aftësi të integruar të lidhjes që do të dyfishojë normat tuaja të transmetimit.
Një nga veçoritë e reja dhe emocionuese të tij do t'i lejojë përdoruesit të lidhin pajisjet e tyre Smartphone, në mënyrë që të mund të aktivizoni thirrjet zanore të lidhjes së të dhënave. Karakteristika të tjera përfshijnë një ndërfaqe pritës USB, bateri të këmbyeshme me nxehtësi, një ekran LED të lehtë për t'u përdorur dhe ndërfaqe të shumta për të mbështetur një gamë të gjerë aplikacionesh.
Terminali i ri EXPLORER 710 BGAN, është vendosur për të sjellë në një epokë të re të transmetimit satelitor ultra-portativ me shpejtësi të lartë për transmetime dhe aplikacione të tjera të industrisë me bazë IP.
EXPLORER 710 ofron shpejtësi transmetimi mbi 650 kbps jashtë kutisë, kur përdoret shërbimi i ri i transmetimit me shpejtësi të lartë të të dhënave që do të prezantohet nga Inmarsat në tremujorin e tretë të këtij viti. I disponueshëm në shtator 2013, EXPLORER 710 mundëson transmetimin më të shpejtë të videos sipas kërkesës nëpërmjet satelitit me QoS të garantuar.
Si terminali BGAN i klasit 1 më i vogël dhe më i lehtë në botë dhe platforma e parë që përdor transmetimin e ri me shpejtësi të lartë të të dhënave si standard, EXPLORER 710 është pozicionuar për të mbështetur transmetuesit në përmirësimin e cilësisë së transmetimit celular jashtë.
"Me EXPLORER 710, ne kemi zhvilluar terminalin më të avancuar dhe më të vogël të Klasit 1 deri më sot," komenton Walther Thygesen, Drejtor i Cobham SATCOM. "Ne jemi krenarë që EXPLORER i parë i zhvilluar plotësisht nën Cobham SATCOM ofron një rritje kaq të rëndësishme të performancës për përdoruesit."
Vazhdimi i traditës së udhëheqjes së teknologjisë filloi kur ekipi EXPLORER (atëherë si pjesë e Thrane & Thrane) prezantoi terminalin e tij të parë BGAN në 2005, EXPLORER 710 përfshin gjithashtu disa veçori të reja të avancuara, duke përfshirë aftësinë për të lidhur sinjalet nga terminalet e shumta nëpërmjet Ethernetit dhe të arrijë shpejtësinë e transmetimit IP prej 1 Mbps ose edhe më të lartë.
EXPLORER 710 prezanton gjithashtu aplikacionet Smart Phone në botën e lidhjes BGAN, duke u mundësuar përdoruesve të lidhin pajisjet e tyre për thirrje dhe lidhje zanore. Karakteristika të tjera përfshijnë një ekran të madh LED, i cili lehtëson konfigurimin dhe konfigurimin pa u lidhur me një PC, Smart Phone ose tablet.
| Prodhuesi | Cobham SATCOM |
| Pesha | 3,5 kg (përfshirë baterinë) Antenë 1,9 kg, Transmetues 1,6 kg |
| IP e transmetimit | BGAN HDR mbështet një portofol prej katër nivelesh transmetimi kanalesh me opsionin e tij të plotë të kanalit që pritet të ofrojë rreth 650 kbps. |
| ISDN | 64 kbps përmes RJ-45 |
| Zëri | Përmes audios RJ-11 ose 3,1 kHz |
| Ndërfaqet e të dhënave | Ethernet, ndërfaqja e pritës USB, ndërfaqja e transmetuesit / antenës, foleja e kartës SIM BGAN, WLAN 802.11b, LAN |
| Mbrojtja e hyrjes | Transmetuesi: IP52 / Antena IP66 |
Specifications
| MODEL | EXPLORER 710 |
|---|---|
| PJESA # | 403720B-00506 |
| GPU | 200 TOPS |
| TIPI I PRODUKTIT | INTERNETI SATELIT |
| ZONA E PËRDORIMIT | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| MARKA | COBHAM |
| RRJETI | INMARSAT |
| SHËRBIMI | INMARSAT BGAN |
| PËRDORIMI I LLOJIT | PORTABLE |
| LLOJI AKSESORIT | TERMINAL |
| TEMPERATURA E FUNKSIONIMIT | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40°C to 80°C (-40°F to 176°F) |
| OTHER DATA INTERFACES | 2X ETHERNET, USB, WI-FI |
| SHPEJTËSIA E TË DHËNAVE | UP TO 492 kbps (SEND / RECEIVE) |
| STREAMING IP | 32 kbps, 64 kbps, 128 kbps, 176 kbps, 256 kbps, BGAN X-STREAM, BGAN HDR UP TO 650 kbps |
| INGRESS PROTECTION | IP 52 (TRANSCEIVER), IP 66 (ANTENNA) |
| FREKUENCA | L BAND (1-2 GHz) |
| TIPARET | INTERNET |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| PLOJËSI | 3 SATELITËT |
| GJATËSIA | 279 mm |
| GJERËSIA | 332 mm |
| THELLESI | 52 mm |
| PESHA | 3.5 kg (7.7 oz) |
What's included
Transmetues dhe antenë EXPLORER 710
bateri litium-jon e ringarkueshme
Kabllo antene
Kabllo ISDN/LAN 2 m
Furnizimi me energji 115/230VAC
Udhëzues për fillimin e shpejtë
Harta e Mbulimit të Inmarsat BGAN

Kjo hartë përshkruan pritshmëritë e mbulimit të Inmarsat pas prezantimit komercial të rajonit të katërt L-Band të Inmarsat. Nuk përfaqëson një garanci shërbimi. Disponueshmëria e shërbimit në skajet e zonave të mbulimit luhatet në varësi të kushteve të ndryshme.