Sistemi global i brezit të dyfishtë Intellian t240CK me 3 boshte C-Ku me reflektor 240 cm (94,5 inç) dhe WorldView LNB Gen 2 (T3-246AC)
In stock
- MARKA:
- INTELLIAN
- MODEL:
- t240CK
- PJESA #:
- T3-246AC
- ORIGIN:
- Kore e Jugut
- Warranty:
- 3 YEARS PARTS 2 YEAR LABOR
- AVAILABILITY:
- ALLOW 8 TO 12 WEEKS FOR DELIVERY
- SKU:
- Intellian-t240CK-TV-System
Sistemi i TV satelitor detar global Intellian t240CK me 3 boshte
T240CK është antena e parë në botë e aftë për të marrë njëkohësisht shërbime televizive satelitore HD dhe SD në brezin C dhe në brezin Ku nga i njëjti satelit. WorldView LNB me shumë breza dhe me shumë polarizim të Intellian-it u mundëson përdoruesve të përshtaten pa probleme me çdo shërbim televiziv satelitor anembanë globit duke shtypur thjesht një buton sa herë që anija kalon në një rajon tjetër shërbimi satelitor.
Gati me fibra
Moduli Intellian FiberLink lidh antenën me njësitë e poshtme të kuvertës me një kabllo të vetme me fije optike pa humbje, e cila mund të funksionojë deri në 2000 M, duke thjeshtuar shumë instalimin në anije. Me dalje të shumëfishta RF nga çelësi i shumëfishtë i poshtëm, mund të lidhen të dy marrësit C- dhe Ku-Band, duke ofruar një përvojë të pandërprerë të përdoruesit për mysafirët dhe ekuipazhin në bord.
Zgjidhja e menaxhimit në distancë
T240CK mund të aksesohet, monitorohet dhe kontrollohet nga çdo vend në botë duke hyrë në softuerin e integruar Aptus Web të ACU, duke u mundësuar integruesve të kryejnë aktivitete rutinë të mirëmbajtjes si një shërbim i menaxhuar. Këto funksione përfshijnë përmirësimet e firmuerit, monitorimin e parametrave të gjurmimit, regjistrimin e të dhënave të performancës dhe diagnostikimin e sistemit dhe më shumë.
Specifications
| MODEL | t240CK |
|---|---|
| PJESA # | T3-246AC |
| TIPI I PRODUKTIT | SATELLITE TV |
| ZONA E PËRDORIMIT | REGIONAL - SEE COVERAGE MAP |
| MARKA | INTELLIAN |
| RRJETI | DIRECTV, DISH NETWORK |
| PËRDORIMI I LLOJIT | DETARE |
| LLOJI AKSESORIT | ANTENNA |
| MADHËSIA E ANTENËS | 240 cm (94 inch) |
| TEMPERATURA E FUNKSIONIMIT | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -30°C ~ 70°C (-22°F ~ 158°F ) |
| FREKUENCA | Ku BAND, C BAND (4-8 GHz) |
| PESHA | 630 kg (1389 lb) A/C |
| RADOME HEIGHT | 353.0 cm (139 inch) |
| RADOME DIAMETER | 330 cm (130 inch) |
| RECEPTION FREQUENCY | Ku-band: 10.7 ~ 12.75 GHz, C-band: 3.4 ~ 4.2 GHz |
| MINIMUM EIRP | C-band: 31 dBW, Ku-band: 35 dBW |