Telefon satelitor Iridium 9555N (BPKTN1901)
In stock
- MARKA:
- IRIDIUM
- MODEL:
- 9555N
- PJESA #:
- BPKTN1901
- ORIGIN:
- Tajlandë
- Warranty:
- 12 MUAJ
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 2-3 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Iridium-9555-Satellite-Phone
Specifications
| UPC | 609728382551 |
|---|---|
| HS CODE | 85176200 |
| DORËZIMI NGA | ARIZONA, USA, CALGARY, AB, CANADA, DUBLIN, IRELAND |
| MODEL | 9555N |
| PJESA # | BPKTN1901 |
| TIPI I PRODUKTIT | TELEF SATELIT |
| ZONA E PËRDORIMIT | 100% GLOBAL |
| MARKA | IRIDIUM |
| RRJETI | IRIDIUM |
| SHËRBIMI | IRIDIUM VOICE |
| PËRDORIMI I LLOJIT | ME DORË |
| LLOJI AKSESORIT | HANDSET |
| FREKUENCA | L BAND (1-2 GHz) |
| TEMPERATURA E FUNKSIONIMIT | -10°C to 55°C (14°F - 131°F) |
| SHPEJTËSIA E TË DHËNAVE | UP TO 2.4 kbps (SEND / RECEIVE) |
| GJUHËT E MBËSHTETURA | ENGLISH, ARABIC, CZECH, CHINESE, DANISH (DANSK), DUTCH (NEDERLANDS), FINNISH (SUOMI), FRENCH, GERMAN, GREEK, HEBREW, HUNGARIAN, ITALIAN, JAPANESE, KOREAN, NORWEGIAN (NORSK), POLISH, PORTUGUESE, RUSSIAN, SPANISH, SWEEDISH, TURKISH |
| TIPARET | PHONE, TEXT MESSAGING, FREE INCOMING CALLS*, FREE INCOMING SMS**, FREE VOICEMAIL*** |
| ÇERTIFIKIMET | IRIDIUM CERTIFIED, FCC, INDUSTRY CANADA |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| PLOJËSI | 66 SATELITËT |
| KOHA E FLASËS | UP TO 4 HOURS |
| KOHA GJITHSHME | UP TO 30 HOURS |
| GJATËSIA | 143 mm |
| GJERËSIA | 55 mm |
| THELLESI | 30 mm |
| PESHA | 266 grams (9.4 oz) |
Feature
Karakteristikat e Iridium 9555
Dizajn i shkallës industriale për qëndrueshmëri të pashoqe
Gjurmë fizike kompakte për transportueshmëri më të efektshme
Ndërfaqe intuitive e përdoruesit për funksionalitet të jashtëm
Aftësi e përmirësuar e mesazheve SMS dhe email
Altoparlant i integruar
Kufje dhe aftësi pa duar
Antenë e vendosur brenda
Porta e të dhënave mini-USB dhe mbështetje për telefonin si modem
21 gjuhë të mbështetura të menusë
Ekrani
Ekran grafik i ndriçuar me 200 karaktere
Matësit e volumit, sinjalit dhe fuqisë së baterisë
Tastiera e ndriçuar rezistente ndaj motit
Karakteristikat e thirrjes
Altoparlant i integruar
Lidhu shpejt me postën zanore të Iridiumit
SMS me dy drejtime dhe aftësi e-mail të shkurtër
Kodi i hyrjes ndërkombëtare i para-programueshëm (00 ose +)
Kuti postare për mesazhe zanore, numerike dhe me tekst
Zgjedhja e ziles dhe tonet e alarmit (8 zgjedhje)
Kujtesa
Libri i adresave të brendshme me 100 hyrje, me kapacitet për numra telefoni të shumtë, adresa emaili dhe shënime
Libri i adresave të kartës SIM me kapacitet 155 hyrje
Historia e thirrjeve ruan thirrjet e marra, të humbura dhe të thirrura
Karakteristikat e kontrollit të përdorimit
Kohëmatësit e thirrjeve të konfigurueshme nga përdoruesi për të menaxhuar kostot
Kyçja e tastierës dhe kyçja PIN për siguri shtesë
What's included
Harta e Mbulimit Global të Iridiumit

Iridium ofron shërbime thelbësore të komunikimit në dhe nga zona të largëta ku nuk ka asnjë formë tjetër komunikimi. Mundësuar nga një plejadë unike e sofistikuar globale prej 66 satelitësh të ndërlidhur me Orbitën e Ulët të Tokës (LEO), rrjeti Iridium® ofron lidhje me zë dhe të dhëna me cilësi të lartë në të gjithë sipërfaqen e planetit, duke përfshirë rrugët ajrore, oqeanet dhe rajonet polare. Së bashku me ekosistemin e tij të kompanive partnere, Iridium ofron një portofol inovativ dhe të pasur zgjidhjesh të besueshme për tregjet që kërkojnë komunikime vërtet globale.
Në vetëm 780 kilometra nga Toka, afërsia e rrjetit LEO të Iridiumit nënkupton mbulim nga pol-pol, një rrugë më të shkurtër transmetimi, sinjale më të forta, vonesë më të ulët dhe kohë më të shkurtër regjistrimi sesa me satelitët GEO. Në hapësirë, çdo satelit Iridium është i lidhur me deri në katër të tjerë duke krijuar një rrjet dinamik që drejton trafikun midis satelitëve për të siguruar mbulim global, edhe kur sistemet tradicionale lokale nuk janë të disponueshme.