Starlink Aviation High Speed Satellite Internet Kit for Aircraft
calcActive())">
This is the fastest satellite internet device available with streaming speeds up to 100Mbps! Power source required.
In stock
- ZĪMOLS:
- STARLINK
- MODELIS:
- HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 7-14 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Starlink-Aviation-High-Speed-Kit
Starlink Maritime High Performance Satellite Kit Terminal for Boats
How to Setup and Install your Starlink Kit
Specifications
| MODELIS | HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT |
|---|---|
| PRODUKTA VEIDS | SATELĪTA INTERNETS |
| LIETOŠANAS ZONA | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| ZĪMOLS | STARLINK |
| TĪKLS | STARLINK |
| IZMANTOT VEIDU | AVIATION |
| PIEDERUMA VEIDS | TERMINAL |
| DARBĪBAS TEMPERATŪRA | -30ºC to 55ºC (-22°F to 131°F) |
| ATBALSTĪTĀS VALODAS | ENGLISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 54 (TERMINAL), IP 56 (ANTENNA) |
| BIEŽUMS | Ka BAND, Ku BAND |
| SERTIFIKĀCIJAS | FCC |
| ZVAIGZNĀJS | VAIRĀKĀKĀK 5000 SATELĪTI |
| GARUMS | 575 mm |
| PLATUMS | 575 mm |
| DZIĻUMS | 41 mm |
| SVARS | 5.9 kg (13 lbs) without Cable; 6.7 kg (15 lbs) with 8 m (26.2 ft) Cable |
What's included
Write a Review