Beam IsatDock Transport Magnetisk Aktiv Antenn (ISD715)
In stock
- VARUMÄRKE:
- BEAM
- DEL #:
- ISD715
- ORIGIN:
- USA
- Warranty:
- 12 MÅNADER
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Beam-Active-Antenna-ISD715
Beam IsatDock Transport Magnetic Active Antenna (ISD715)
IsatDock ISD715 Transport Magnetic Active Antenna är designad för transport-/landbaserade applikationer. Designad för att fungera med Beam Communications IsatDocks och spårningsapplikationer som LeoTRAK-Online.
Med den magnetiska fästet är antennen mycket enkel att installera och flytta från tillgång till tillgång och kräver inga hål att borras för montering. Antennkabelanslutningen är skyddad från miljön med sitt yttre hölje.
Specifications
| DEL # | ISD715 |
|---|---|
| PRODUKTTYP | SATELLITTELEFON |
| ANVÄNDNINGSOMRÅDE | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| VARUMÄRKE | BEAM |
| NÄTVERK | INMARSAT |
| SERVICE | INMARSAT VOICE |
| ANVÄNDNINGSTYP | FIXED, FORDONS |
| TYP TILLBEHÖR | ANTENNA |
| DRIFTSTEMPERATUR | -40°C to 70°C |
| KOMPATIBEL MED | ISATPHONE PRO, ISATPHONE 2 |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85177900 |
| LÄNGD | 142 mm (5.6") |
| BREDD | 142 mm (5.6") |
| DJUP | 207 mm (8.15") |
| VIKT | 0.87 kg (1.92 lb) |
Feature
• Inmarsat typ godkänd
• Högkvalitativ kapsling
• Aktiv antenn
• Magnetisk montering
• SMA/SMA
• Låg profil
• Omni riktad
• 12 månaders reparations- eller ersättningsgaranti