Inmarsat Beam Mast / Pole Marine Active Antenn (ISD710)
In stock
- VARUMÄRKE:
- BEAM
- DEL #:
- ISD710
- ORIGIN:
- USA
- Warranty:
- 12 MÅNADER
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 2-3 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Inmarsat-Beam-Oceana-ISD710
Inmarsat Beam Mast / Pole Marine Active Antenn (ISD710)
Antennanslutningarna (GSPS och GPS) är skyddade från omgivningen med dess solida fäste fäst på antennen. Stolpemonteringssystemet är utformat så att kablarna kan träs genom en PVC-stolpe och sedan fästas på antennen direkt för att hålla kablarna och kontakten skyddade från miljön. ISD710 fungerar med alla Beam Inmarsat IsatDocks och Oceana-terminaler, men MÅSTE endast användas med Beam-certifierade ACTIVE antennkablar.
Specifications
| DEL # | ISD710 |
|---|---|
| PRODUKTTYP | SATELLITTELEFON |
| ANVÄNDNINGSOMRÅDE | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| VARUMÄRKE | BEAM |
| NÄTVERK | INMARSAT |
| SERVICE | INMARSAT VOICE |
| ANVÄNDNINGSTYP | FIXED, MARITIM, FORDONS |
| TYP TILLBEHÖR | ANTENNA |
| DRIFTSTEMPERATUR | -40°C to 70°C |
| FREKVENS | L BAND (1-2 GHz) |
| FUNKTIONER | ACTIVE |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85177900 |
| LÄNGD | 207 mm (8.15") |
| DIAMETER | 142 mm (5,60 metros) |
| VIKT | 0.87 kg (1.92 lbs) |
Feature
Beam ISD710 Funktioner
• Inmarsat typgodkänd
• Högkvalitativ marinkapsling
• Aktiv antenn
• Stång / Mast montering
• SMA/SMA
• Rundstrålande
• 12 månaders reparations- eller utbytesgaranti