Cobham Explorer 510 BGAN Land Portable Satellite Internet Terminal (403711A-00500)
In stock
- VARUMÄRKE:
- COBHAM
- MODELL:
- BGAN EXPLORER 510
- DEL #:
- 403711A-00500
- ORIGIN:
- Kambodja
- Warranty:
- 12 MÅNADER
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Cobham-BGAN-Explorer-510
Ett nytt sätt att ansluta
Ultraportabel
Pålitlig anslutning
Specifications
| MODELL | BGAN EXPLORER 510 |
|---|---|
| DEL # | 403711A-00500 |
| PRODUKTTYP | SATELLIT INTERNET |
| ANVÄNDNINGSOMRÅDE | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| VARUMÄRKE | COBHAM |
| NÄTVERK | INMARSAT |
| SERVICE | INMARSAT BGAN |
| ANVÄNDNINGSTYP | FIXED, PORTABLE |
| TYP TILLBEHÖR | TERMINAL |
| DRIFTSTEMPERATUR | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -25°C to 80°C (-13°F to 176°F) |
| OTHER DATA INTERFACES | USB, WI-FI |
| DATA HASTIGHET | UP TO 448 / 464 kbps (SEND / RECEIVE) |
| STREAMING IP | 32 kbps, 64 kbps, 128 kbps |
| SPRÅK SOM STÖDS | ENGLISH, CHINESE, FRENCH, GERMAN, JAPANESE, RUSSIAN, SPANISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 66 |
| FREKVENS | L BAND (1-2 GHz) |
| FUNKTIONER | PHONE, TEXT MESSAGING, INTERNET, EMAIL, FTP, VoIP, VIDEO STREAMING |
| CERTIFIERINGAR | INMARSAT CLASS 2 TYPE APPROVAL, CE COMPLIANCE, FCC, IC, C-TICK |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| KONSTELLATION | 3 SATELLITER |
| STANDBYTID | 24 HOURS |
| LÄNGD | 202 mm (7.8") |
| BREDD | 202 mm (7.8") |
| DJUP | 51.8 mm (2") |
| VIKT | 1.4 kg (3.1 lbs) |
What's included
• EXPLORER 510 terminal
• Inbyggt uppladdningsbart litiumjonbatteri
• EXPLORER Softbag
• USB till Ethernet-omvandlarkabel
• 100-240VAC strömförsörjning
• Flerspråkig snabbstart Quide
• Flerspråkig webbserver och inbyggd manual (ENG, FR, DE, ES, RU, JP och CN)
Inmarsat BGAN Täckningskarta

Den här kartan visar Inmarsats förväntningar på täckning efter den kommersiella introduktionen av Inmarsats fjärde L-Band-region. Det representerar ingen garanti för service. Tillgången på tjänster i utkanten av täckningsområden varierar beroende på olika förhållanden.