Intellian t130Q 3-axligt globalt system med 125 cm (49,2 tum) reflektor och Universal Quad LNB (T3-131AQS)
In stock
- VARUMÄRKE:
- INTELLIAN
- MODELL:
- t130Q
- DEL #:
- T3-131AQS
- Warranty:
- 3 YEARS PARTS 2 YEAR LABOR
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Intellian-t130-System-T2-1317S
Intellian t130 marint satellit-TV-system (T2-1317S)
För de som hanterar större flottor kan t110W / t110Q kopplas ihop med vilket som helst inbyggt, Intellian-byggt satellitkommunikationssystem (VSAT eller FleetBroadband) för att möjliggöra fjärråtkomst och hantering via Aptus Web oavsett var fartyget befinner sig runt om i världen.
Med sin Wi-Fi-kompatibla ACU kan användare ansluta trådlöst till t110W / t110Q med Aptus PC eller Aptus Mobile, en iOS-mobilapplikation tillgänglig för gratis nedladdning via App Store. Aptus erbjuder användarna omedelbar diagnostik, prestandaloggningsfunktioner och entrycksuppdateringar av antennens firmware och Global Satellite Library, vilket säkerställer att antennen alltid levererar toppprestanda.
Oöverträffad satellitprestanda till sjöss
Det är inte lätt att hitta en satellit som är 22 000 miles bort, men tack vare Intellians Wide Range Search-teknik söker våra antenner över ett större område och låser sig på en signal på några sekunder – fyra till fem gånger snabbare än konventionella antenner.
Att hålla fast vid den signalen när du är på väg eller när båten rör sig är en annan anledning att välja Intellian. Vår patenterade Dynamic Beam Tilting-teknologi (DBT) använder intelligent strålanalys i realtid för att upprätthålla den starkaste signalen även när fartyget kryssar i höga hastigheter eller i hårt väder. Det minskar också behovet av konstant justering av parabolen, vilket minskar det totala slitaget på antennen.
Specifications
| MODELL | t130Q |
|---|---|
| DEL # | T3-131AQS |
| PRODUKTTYP | SATELLITE TV |
| VARUMÄRKE | INTELLIAN |
| ANVÄNDNINGSTYP | MARITIM |
| DRIFTSTEMPERATUR | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40°C to 80°C (-40°F to 176°F) |
| FREKVENS | Ku BAND |
| CERTIFIERINGAR | CE COMPLIANCE, FCC |
| RECEPTION FREQUENCY | Ku-band: 10.7 ~ 12.75 GHz |
| AZIMUTH RANGE | 680º |
| RF OUTPUT | DUAL / QUAD OUTPUT |