Intellian t130W 3-axligt globalt marint satellit-TV-system med 125 cm (49,2") skål och WorldView LNB (T3-131AWS)
Out of stock
- VARUMÄRKE:
- INTELLIAN
- MODELL:
- t130W
- DEL #:
- T3-131AWS
- Warranty:
- 3 YEARS PARTS 2 YEAR LABOR
- AVAILABILITY:
- DISCONTINUED
- SKU:
- Intellian-t130W-Syst-T2-1317W2
Intellian t130W 3-axligt globalt marint satellit-TV-system med 125 cm (49,2") skål och WorldView LNB (T2-1317W2)
Intellians t130W är idealiskt lämpad för att möta behoven hos större yachter, arbetsbåtar och kommersiella fartyg 80' och uppåt. Med 3-axlig stabilisering, brett höjdområde och obegränsad azimut utan kabelavlastning, kan dessa antenner ta emot även när de arbetar nära ekvatorn eller i polarområden. De har designats, tillverkats och testats för att klara de mest tuffa sjö- och väderförhållanden.
Intellian WorldView LNB - Det enda antennsystemet byggt för att ta sig an världen
Den exklusiva Intellian WorldView LNB-modulen, designad och tillverkad av Intellians interna ingenjörer, erbjuder sömlös växling mellan cirkulär polariserad programmering i Nord-, Central- och Sydamerika och linjär polariserad programmering med Universal Quad LNB i Europa, Mellanöstern och Asien och Stillahavsområdet med sin inbyggt Auto Skew Angle Control system.
Njut av sömlös global satellit-TV-mottagning
Med möjligheten att ta emot multibands- och multipolarisationssatellit-tv-tjänster runt om i världen, behöver båtägare inte längre manuellt byta ut LNB:n inuti antennkupolen när fartyget passerar in i en annan satellit-TV-tjänstregion. Njut av oavbruten mottagning av satellit-TV-program praktiskt taget var du än går med Intellian WorldView LNB.
Specifications
| MODELL | t130W |
|---|---|
| DEL # | T3-131AWS |
| PRODUKTTYP | SATELLITE TV |
| ANVÄNDNINGSOMRÅDE | REGIONAL - SEE COVERAGE MAP |
| VARUMÄRKE | INTELLIAN |
| NÄTVERK | DIRECTV, DISH NETWORK |
| ANVÄNDNINGSTYP | MARITIM |
| TYP TILLBEHÖR | ANTENNA |
| ANTENNS STORLEK | 125 cm (49.2 inch) |
| DRIFTSTEMPERATUR | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40°C to 80°C (-40°F to 176°F) |
| VIKT | 117 kg (258 lb) |
| RADOME HEIGHT | 165.0 cm (65 inch) |
| RADOME DIAMETER | 169 cm (66.5 inch) |
| VESSEL SIZE | OVER 80 FEET |