Beam LiteDOCK Extreme Docking Station për Iridium 9575 (EXTRMLD)
In stock
- MODEL:
- LITEDOCK EXTREME
- PJESA #:
- EXTRMLD
- ORIGIN:
- Kinë
- Warranty:
- 24 MUAJ
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Beam-LiteDOCK-Extreme-Iridium
Telefoni Iridium Extreme përshtatet sigurt në stacionin e ankorimit me një mekanizëm të lehtë klikimi për bllokim që mund të futet dhe hiqet me një shtypje butoni. Ai është ndërtuar me qëllim për t'ju lejuar të përdorni SOS emergjencën, me një kapacitet të integruar të lidhjes GPS që ju lejon të lidhni një antenë GPS të jashtme në dock. Dock gjithashtu ju lejon të përdorni jakën portative anësore për thirrje me zë (kërkon që klienti të përdorë një kufje me kabllo që vjen e paketuar me telefonat Iridium 9575).
Beam LiteDOCK Extreme ka një port të dhënash USB, karikimin e telefonit, një antenë të integruar Iridium dhe GPS, duke e bërë të mundur mbajtjen e të gjitha kabllove të antenës dhe energjisë të lidhura përherë në stacionin e ankorimit, gati për t'u përdorur.
Ky dock është projektuar për të qenë "ekstremisht" me kosto të ulët. LiteDOCK mban telefonin satelitor Iridium 9575 Extreme, vjen me montimin RAM për një përshtatje të lehtë dhe është projektuar për të përdorur aksesorët standard të telefonit Extreme për karikim dhe thirrje përmes kufjeve pa duar. Dock gjithashtu lejon akses të lehtë në butonin e emergjencës dhe përmes lidhjeve të antenës Iridium dhe GPS, mund të ofrojë mbulim shumë të mirë në ambiente të brendshme. Dock gjithashtu përfshin një antenë të integruar të lidhjes GPS për të mbështetur një antenë GPS të jashtme. Pra, të gjitha gjurmimet GPS Extreme dhe alarmet emergjente mbështeten plotësisht në LiteDOCK.
Specifications
| MODEL | LITEDOCK EXTREME |
|---|---|
| PJESA # | EXTRMLD |
| TIPI I PRODUKTIT | TELEF SATELIT |
| RRJETI | IRIDIUM |
| PËRDORIMI I LLOJIT | FIXED, DETARE, MJETET |
| TEMPERATURA E FUNKSIONIMIT | -30°C to 70°C (-22°F to 158°F) |
| FREKUENCA | L BAND (1-2 GHz) |
| I PËRPUTHSHËM ME | IRIDIUM 9575 EXTREME |
| TIPARET | IRIDIUM CERTIFIED |
| ÇERTIFIKIMET | IRIDIUM CERTIFIED, EMC COMPLIANCE, CE COMPLIANCE, RoHS, ELECTRICAL SAFETY, C-TICK |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85177900 |
| HEIGHT | 212 mm (8,35 pouces) |
| GJERËSIA | ["82.2 mm (3.24 inches)"] |
| PESHA | 0,375 kg (0,83 livre) |