Hughes 9202M BGAN Terminali i Internetit Satelitor Portativ Tokësor me WiFi (3500566-0004)
In stock
- MARKA:
- HUGHES
- MODEL:
- 9202M BGAN
- PJESA #:
- 3500566-0004
- ORIGIN:
- SHBA
- Warranty:
- 12 MUAJ
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 2-3 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Hughes-BGAN-9202-IP-Terminal
Hughes 9202 BGAN Terminal Satelitor i Portativ Tokësor me WiFi
Terminali i besueshëm dhe i lehtë Hughes 9202 Land Portable ka një dizajn kompakt dhe elegant. Një terminal portativ i klasës 2, i përballueshëm dhe shumë tërheqës, Hughes 9202 është ideal për qeveritë dhe OJQ-të, përgjigjësit e parë, sigurinë publike dhe punonjësit e kujdesit shëndetësor mobil, si dhe personelin e largët në industri si utiliteti, nafta dhe gazi, pylltarinë, kabllot dhe telekomunikacionet.
Hughes 9202 funksionon mbi shërbimin satelitor Inmarsat Broadband Global Area Network (BGAN) dhe ofron lidhje me performancë të lartë dhe besueshmëri për përdoruesit më kërkues dhe kushtet ekstreme.
Duke përdorur terminalin më të vogël të klasës 2 BGAN në botë, përdoruesit mund të lidhen me shpejtësi IP broadband deri në 464kbps, si dhe të përfitojnë nga karakteristika të tilla si akses Wi-Fi i shumëpërdorueshëm të integruar dhe aktivizim automatik të kontekstit (ACA), duke përfshirë aftësinë për të transmetuar mesazhe SMS përmes ndërfaqes së përdoruesit të integruar (IUI) pa një laptop, telefon të mençur ose pajisje tjetër përdoruesi të lidhur.
Hughes 9202 lejon përdoruesin të dërgojë dhe marrë trafik IP përmes Ethernet dhe Wi-Fi. Në paralel me shërbimin e të dhënave me paketë, Hughes 9202 mbështet thirrje të plota ISDN dhe thirrje dhe faks të kaluara përmes një prizë dy-linjëshe RJ11.
Planifikuesit e katastrofave korporative dhe personeli i fushës së largët mund të bashkëpunojnë me besim dhe efikasitet me agjenci të ndryshme dhe stafin e selisë duke përdorur video, zë dhe të dhëna njëkohësisht. Si me të gjitha modelet Hughes BGAN, Hughes 9202 është i bazuar në IP, duke ofruar nivele të zgjedhura, të dedikuara të Cilësisë së Shërbimit (QoS).
Specifications
| MODEL | 9202M BGAN |
|---|---|
| PJESA # | 3500566-0004 |
| TIPI I PRODUKTIT | INTERNETI SATELIT |
| ZONA E PËRDORIMIT | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| MARKA | HUGHES |
| RRJETI | INMARSAT |
| SHËRBIMI | INMARSAT BGAN |
| PËRDORIMI I LLOJIT | PORTABLE |
| LLOJI AKSESORIT | TERMINAL |
| TEMPERATURA E FUNKSIONIMIT | -5°C to 55°C (23°F - 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -20°C to 60°C with battery -25°C to 80°C excluding battery |
| OTHER DATA INTERFACES | ETHERNET, WI-FI |
| SHPEJTËSIA E TË DHËNAVE | UP TO 448 / 464 kbps (SEND / RECEIVE) |
| STREAMING IP | 32 kbps, 64 kbps, 128 kbps |
| GJUHËT E MBËSHTETURA | ENGLISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 55 |
| FREKUENCA | L BAND (1-2 GHz) |
| TIPARET | PHONE, TEXT MESSAGING, INTERNET, EMAIL, FTP, VoIP, VIDEO STREAMING, ISDN (64 Kbps), FoIP (FAX) |
| ÇERTIFIKIMET | INMARSAT CLASS 2 TYPE APPROVAL, CE COMPLIANCE, FCC |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| PLOJËSI | 3 SATELITËT |
| KOHA GJITHSHME | UP TO 36 HOURS |
| GJATËSIA | 216 mm (8.5") |
| GJERËSIA | 216 mm (8.5") |
| THELLESI | 41 mm (1.61") |
| PESHA | 1.4 kg (3.1 lbs) |
Feature
Hughes 9202 Karakteristikat
- I fortë dhe i qëndrueshëm me vlerësim IP55
- Ekran LCD me ndriçim prapa për përdoruesin duke përfshirë kontrollin me katër butona
- Wi-Fi që mbështet aksesin për shumë përdorues
- RJ11 me dy linja për zë dhe faks
- Ndërfaqe e avancuar e integruar për përdoruesin (IUI)
- Aktivizimi Automatik i Kontekstit (ACA)
- Mbështetje për XL-band
What's included
Paket përmbajtjes
- Hughes 9202 Terminali Portativ Tokësor
- Paketë baterish litiumi të rinovueshëm
- Kabllo Ethernet 5m
- Adaptori AC/DC me kabllo energjie për MB, BE dhe SHBA
Mappa e Mbulimit të Inmarsat BGAN

Kjo hartë tregon pritshmëritë e Inmarsat për mbulim pas prezantimit komercial të rajonit të katërt L-Band të Inmarsat. Ajo nuk përfaqëson një garanci shërbimi. Disponueshmëria e shërbimit në skajet e zonave të mbulimit ndryshon në varësi të kushteve të ndryshme.