Iridium Edge™
In stock
- MARKA:
- IRIDIUM
- MODEL:
- EDGE
- PJESA #:
- EDGE1601
- ORIGIN:
- Tajlandë
- Warranty:
- 12 MUAJ
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Iridium-Edge-SBD-Modem
Iridium Edge™
Mundësoni klientët tuaj të përdorin zgjidhjet e tyre ekzistuese të bazuara në tokë për menaxhimin e flotës, telematikën, sigurinë dhe aplikacione të tjera të monitorimit në distancë përmes Iridium Edge™, një pajisje e besueshme e komunikimit satelitor jashtë raftit që plotëson zgjidhjet ekzistuese celulare për të krijuar lidhje me modalitet të dyfishtë për zonat më të largëta dhe të paarritshme të botës.
Koha e shpejtë për në treg është një komponent kritik në mjedisin e sotëm shumë konkurrues të komunikimit. Iridium Edge™ është një pajisje harduerike e mbyllur me çelësa në dorë, e mbyllur për mjedisin dhe e fortë që redukton koston dhe komplikimet që lidhen me zhvillimin, prodhimin dhe certifikimin e harduerit të terminalit specifik satelitor.
Karakteristikat kryesore të Iridium Edge™:
- Pajisja e gatshme për harduerë për integrim të thjeshtë dhe me rrezik të ulët
- Pajisja me kosto të ulët për adoptim të përballueshëm nga klientët
- Shtesa satelitore për mbulim vërtet global
- Disponueshmëria jashtë raftit për kohë të shpejtë në treg
- Furnizimi i fuqishëm me energji elektrike për instalimet industriale
- Mbyllur ekologjikisht për kushte të vështira
- Vija e shikimit 180° për vendndodhjet e komprometuara, pjesërisht të bllokuara
- Modemi Iridium Short Burst Data℠ (SBD℠) për avantazhet superiore të rrjetit të Iridiumit
Tregjet kryesore:
- Menaxhimi i Flotës
- Monitorimi në distancë
- SCADA
- Ndjekja e aseteve
- Detare
Specifications
| MODEL | EDGE |
|---|---|
| PJESA # | EDGE1601 |
| TIPI I PRODUKTIT | SATELLITE M2M |
| ZONA E PËRDORIMIT | 100% GLOBAL |
| MARKA | IRIDIUM |
| RRJETI | IRIDIUM |
| SHËRBIMI | IRIDIUM SBD |
| PËRDORIMI I LLOJIT | FIXED, DETARE, MJETET |
| TEMPERATURA E FUNKSIONIMIT | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| INGRESS PROTECTION | IP 67 |
| FREKUENCA | L BAND (1-2 GHz) |
| APPLICATIONS | ASSET TRACKING, ENVIRONMENT & SAFETY MONITORING, FLEET MANAGEMENT, REMOTE AUTOMATION & CONTROL |
| ÇERTIFIKIMET | CE COMPLIANCE, FCC |
| PLOJËSI | 66 SATELITËT |
| GJATËSIA | 130 mm (5.11") |
| GJERËSIA | 80 mm (3.15") |
| THELLESI | 30 mm (1.18") |
| PESHA | 330 grams (11.64 oz) |
Feature
Rrjeti:
- Madhësia e mesazhit: 240 bajt (merr), 370 bajtë (transmetoni)
- Frekuenca: 1616 – 1626,5 MHz
Mekanike:
- Përmasat: 130 mm (L) x 80 mm (W) x 30 mm (H)
- Mbrojtja nga depërtimi: IP 67
- Daljet e kabllove anësore dhe të poshtme
Mjedisore:
- Gama e temperaturës së funksionimit: -40C deri në 85C
- Gama e temperaturës së ruajtjes: -40C deri në 85C
Ndërfaqet:
- Ndërfaqja e komandës RS232 AT
- Linjat e kontrollit on/off
Fuqia:
- Furnizimi me energji elektrike (9-32V), SAE J1455 Mbrojtur nga ngarkesa
- Mbrojtje nga polariteti i kundërt
- Fuqia maksimale: 1,6 W (kulmi për shpërthim të shkurtër të transmetimit)
- Modalitetet me fuqi të ulët: < 100uA
Certifikatat:
- Certifikimi i rrjetit satelitor Iridium®
- Aprovimet e FCC, IC, CE, Australi
- Në përputhje me RoHS
Harta e Mbulimit Global të Iridiumit

Iridium është ofruesi i vetëm i zgjidhjeve vërtet globale të zërit dhe të dhënave satelitore me mbulim të plotë të tokës (përfshirë oqeanet, rrugët ajrore dhe rajonet polare). Telefonat Iridium ofrojnë shërbime thelbësore të komunikimit në dhe nga zona të largëta ku nuk ka asnjë formë tjetër komunikimi.