Beam IsatDock LITE för Inmarsat IsatPhone Pro (ISD LITE)
In stock
- VARUMÄRKE:
- BEAM
- MODELL:
- ISD LITE
- Warranty:
- 12 MÅNADER
- AVAILABILITY:
- DISCONTINUED
- SKU:
- Inmarsat-Beam-IsatPhone-Lite
Beam IsatDock LITE för Inmarsat IsatPhone Pro (ISD LITE)
Beam IsatDock LITE för Inmarsats IsatPhone Pro möjliggör en semipermanent installation på en mängd olika applikationer där enkel tillgång till vanliga röst- och *datatjänster krävs för land- och sjöapplikationer.
IsatDock LITE gör att IsatPhone Pro alltid är på och redo att ta emot inkommande samtal, som kan besvaras via ett Bluetooth-tillbehör eller den valfria sekretessluren. IsatPhone Pro-luren, passar säkert i dockan som också är nyckellåsbar, andra funktioner inkluderar telefonladdning, USB *dataport, inbyggd ringsignal och gör att antenn och ström permanent kan anslutas till dockan redo för användning. IsatPhone Pro-luren sätts enkelt in och tas bort med en knapptryckning på toppen av dockningsstationen, vilket gör den mycket enkel att använda borta från dockningsstationen vid behov.
Specifications
| MODELL | ISD LITE |
|---|---|
| PRODUKTTYP | SATELLITTELEFON |
| ANVÄNDNINGSOMRÅDE | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| VARUMÄRKE | BEAM |
| NÄTVERK | INMARSAT |
| SERVICE | INMARSAT VOICE |
| ANVÄNDNINGSTYP | FIXED, MARITIM, FORDONS |
| TYP TILLBEHÖR | DOCKING STATION |
| DRIFTSTEMPERATUR | -30°C to 70°C (-22°F to 158°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -35°C to 85°C (-31°F to 185°F) |
| FREKVENS | L BAND (1-2 GHz) |
| KOMPATIBEL MED | ISATPHONE PRO |
Feature
Beam IsatDock LITE-funktioner
• Håller telefonen alltid laddad
• Justerbar inbyggd ringsignal
• Status LED med justerbar ljusstyrka
• Inkluderar universellt RAM-fäste
• Röst- och datastöd
• Valfri sekretesslur
• Smal design
• Högkvalitativ ABS-plast
• Enkelverkande införingsmekanism
• Insättningsguider
• Frisläppning av en knapp
• Låsbar nyckel
• Universalmonteringsalternativ
• Robust GSPS/GPS-antennanslutning
• Tillgängliga kontrollknappar
• 24 månaders garanti
What's included
Vad ingår:
• IsatDock LITE
• Universal monteringsfäste (RAM)
• Låsnyckel
• 10-32V DC strömkabel
• Användarmanual
• Snabbstartguide