BEAM Iridium Aktiivinen Antenna (RST740)
In stock
- BRÄNDI:
- BEAM
- OSA #:
- RST740
- ORIGIN:
- Yhdysvallat
- Warranty:
- 12 KUUKAUTTA
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Beam-Iridium-Active-RST740
[
"BEAM Iridium Aktiivinen Antenna (RST740)
Beam RST740 Iridium Aktiivinen Antenna on pieni, kaikkisuuntainen antenni, jossa on korkealaatuinen kotelo. Se on suunniteltu toimimaan Iridium BEAM -laitteiden ja terminaalien kanssa, joissa tarvitaan pitkiä RF-kaapeleita. Tämä tuote on suunniteltu käytettäväksi vain aktiivisten kaapeleiden kanssa. Se mahdollistaa kaapelivedot, jotka vaihtelevat 23 metristä yli 100 metriin (328 jalkaa). Se toimitetaan täydellisenä virtalähteen kanssa [15V DC -lähtö].
Kun asennus ylittää 20 m / 60', on kustannustehokkaampaa käyttää aktiivista/virralla toimivaa Iridium-antennia, joka mahdollistaa paljon ohuempien ja halvempien kaapeleiden käytön jopa 100 m / 300', mikä ei olisi koskaan mahdollista passiivisen Iridium-antennin kanssa. Aktiivinen Antenna RST740 toimii kaikissa Beam-tuotteissa ja kaikissa Iridium-laitteissa, mutta se vaatii hyväksytyn Beam Aktiivisen Antenna -kaapelin käytettäväksi, jotta voidaan hallita tehon vahvistusta RF-linjalla antennille.
HUOM: Aktiivisen Antennan yhdistäminen standardikaapeleiden kanssa vahingoittaa antennia." ]
Specifications
| OSA # | RST740 |
|---|---|
| TUOTETYYPPI | SATELLIITTIPUHELIN |
| KÄYTTÖALUE | 100% GLOBAL |
| BRÄNDI | BEAM |
| VERKKO | IRIDIUM |
| PALVELU | IRIDIUM VOICE |
| KÄYTÄ TYYPPIÄ | MERELLINEN |
| LISÄVARUSTEET | ANTENNA |
| KÄYTTÖLÄMPÖTILA | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40°C to 80°C (-40°F to 176°F) |
| TAAJUUS | L BAND (1-2 GHz) |
| YHTEENSOPIVA | IRIDIUM 9575 EXTREME, IRIDIUM PTT, IRIDIUM 9555, IRIDIUM 9505A, IRIDIUM 9505 |
| OMINAISUUDET | ACTIVE |
| SERTIFIKAATIOT | IRIDIUM CERTIFIED |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85177900 |
| HEIGHT | 208,5 mm (8,21 pouces) |
| DIAMETER | 142,4 mm (5,61 μm) |
Feature
• Iridium hyväksytty
• Korkealaatuinen kotelo
• Aktiivinen antenni
• Tolppa/ masto kiinnitys
• Valkoinen pieni koko/jalanjälki
• Omni suuntainen
• Tukee pitkiä kaapelivetoja
• Virtakatkaisulaatikko mukana (vaaditaan 9-32 VDC)
• 12 kuukauden korjaus- tai vaihto-oikeus