Cobham BGAN Explorer 727 Vehicular In Motion Satellite Internet System (403722A-20002)
In stock
- BRÄNDI:
- COBHAM
- MALLI:
- EXPLORER 727
- OSA #:
- 403722A-20002
- Warranty:
- 12 KUUKAUTTA
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 2-3 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Thrane-Thrane-BGAN-Exploer-727
Cobham BGAN Explorer 727 Vehicular In Motion Satellite Internet System (403722A-20002)
Cobham BGAN EXPLORER 727 -antenni on kattoon asennettu ja se seuraa jatkuvasti satelliittien sijaintia, mikä puolestaan tarjoaa aina nopean laajakaistayhteyden.
Nopea laajakaista liikkeellä
Antenni seuraa automaattisesti satelliittien sijaintia mahdollistaen nopeat liitännät liikkeellä ollessasi. Samanaikaiset 432 kbps data- ja puhelut – jopa yli 200 km/h nopeuksilla.
Mobiiliviestintä
Aseta antenni ajoneuvosi katolle tehdäksesi siitä täydellisen matkaviestinkeskuksen. Tarjoaa pääsyn Internetiin ja puhelinverkkoihin välittömästi.
Suoratoisto - tai tallenna ja välitä
Helpottaa sekä suoratoistoa että tallentamista ja edelleenlähetystä ja mahdollistaa suorat lähetykset maailman kuumimmista pisteistä. Hyödynnä BGANin korkeimpia saatavilla olevia suoratoistonopeuksia BGAN X-Streamin kanssa päätelaitteen ollessa paikallaan (taukotilassa).
Specifications
| MALLI | EXPLORER 727 |
|---|---|
| OSA # | 403722A-20002 |
| GPU | 200 TOPS |
| TUOTETYYPPI | SATELLIITTI INTERNET |
| KÄYTTÖALUE | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| BRÄNDI | COBHAM |
| VERKKO | INMARSAT |
| PALVELU | INMARSAT BGAN |
| KÄYTÄ TYYPPIÄ | AJONEUVO |
| LISÄVARUSTEET | TERMINAL |
| KÄYTTÖLÄMPÖTILA | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| SURVIVAL TEMPERATURE | -40° to 80°C (-40° to 176°F) |
| TUETUT KIELET | ENGLISH, CHINESE, FRENCH, GERMAN, RUSSIAN, SPANISH |
| TAAJUUS | L BAND (1-2 GHz) |
| OMINAISUUDET | INTERNET |
What's included
Sisältyy järjestelmään
1. Täysin integroitu automaattinen seuranta-antenni (valkoinen)
2. EXPLORER Land Vehicular Transceiver
- Vakio Ethernet-kaapeli (5m/16,4ft)
- 12/24 VDC-tulokaapeli (6 m/19,7 jalkaa)
- Antennikaapelit, COAX TNC-liittimellä (2,7m/8,8ft, 8m/26ft)
- Aloituspakkaus - Pika-aloitusopas, CD-levy ohjeilla
3. 403670A-00500: IP-luuri, joka on kytketty telineellä ja kierrekaapelilla
4. Antennikiinnityssarja (kiinteä / kisko)
Inmarsat BGAN -peittokartta

Tämä kartta kuvaa Inmarsatin kattavuuden odotuksia Inmarsatin neljännen L-Band-alueen kaupallisen käyttöönoton jälkeen. Se ei takaa palvelua. Palvelun saatavuus peittoalueiden reunalla vaihtelee eri olosuhteiden mukaan.