Hughes 9211 BGAN HDR Maapohjainen Satelliitti Internet-terminaali w/ WiFi (3500841-0002)
In stock
- BRÄNDI:
- HUGHES
- MALLI:
- 9211 BGAN HDR
- OSA #:
- 3500841-0002
- ORIGIN:
- Yhdysvallat
- Warranty:
- 12 KUUKAUTTA
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 2-3 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Hughes-BGAN-HDR-9211
Hughes 9211 BGAN HDR Maapohjainen satelliitti-internetti terminaali w/ WiFi
Kestävä ja kevyt Hughes 9211-HDR on budjettiystävällinen korkean tiedonsiirtonopeuden terminaali, joka on ihanteellinen medioille, hallituksille, kansalaisjärjestöille, mobiiliterveydenhuollon tarjoajille ja muille, jotka vaativat parasta tasapainoa korkean suorituskyvyn, palvelun laadun ja alhaisimman kustannuksen välillä.
9211-HDR:ssä on kestävä, kompakti ja tyylikäs muotoilu?maailman pienin ja kevyin HDR-yhteensopiva BGAN. Käyttäjät voivat yhdistää yli 650 kbps:n suoratoistonopeuksilla, joissa on ominaisuuksia, kuten sisäänrakennettu, monikäyttäjä WiFi-yhteys.
Ulkoinen virtalähteellä toimiva antenni on saatavilla tukemaan pitkiä RF-kaapeliyhteyksiä tilapäisissä tai pysyvissä kiinteissä asennuksissa. Käyttäjällä on jopa vapaus liittää lisävarusteena ajoneuvoseurantaan tarkoitettu antenni, joka mahdollistaa viestinnän liikkuessa suoraan 9211-HDR-terminaalista.
Hughes 9211-HDR mahdollistaa käyttäjien lähettää ja vastaanottaa IP-liikennettä Ethernetin ja/tai 802.11 b/g/n WiFi:n sekä äänen tai faksin kautta tavallisen puhelinyhteyden avulla. Kaikki perustuu IP:hen ja tarjoaa luokan 1 taustalla olevan IP:n tai valittavat, omistetut palvelun laadun (QoS) tasot.
Inmarsatin BGAN HDR -palveluverkko tarjoaa nyt uusia ja korkeampia suoratoistonopeuksia. Hughes 9211-HDR tukee korkeimpia saatavilla olevia suoratoistonopeuksia (yli 650 kbps) videon ja muiden kriittisten tietojen siirtämiseen kentältä. Epäsymmetriset suoratoistonopeudet ovat tuettuja, mikä mahdollistaa käyttäjien paremman palvelun räätälöinnin yksilöllisten mieltymystensä mukaan kustannusten hallitsemiseksi ja minimoimiseksi.
Liitännät
Ethernet-yhteys (RJ45)
POTS-yhteys ääntä ja faksia varten (RJ11)
Ulkoinen antenniliitin
Kompassi ja äänisignaali antennin suuntaamisen avuksi
Specifications
| MALLI | 9211 BGAN HDR |
|---|---|
| OSA # | 3500841-0002 |
| TUOTETYYPPI | SATELLIITTI INTERNET |
| KÄYTTÖALUE | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| BRÄNDI | HUGHES |
| VERKKO | INMARSAT |
| PALVELU | INMARSAT BGAN HDR |
| KÄYTÄ TYYPPIÄ | FIXED, PORTABLE |
| LISÄVARUSTEET | TERMINAL |
| KÄYTTÖLÄMPÖTILA | -5°C to 55°C (23°F - 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -25°C to 55°C |
| OTHER DATA INTERFACES | ETHERNET, WI-FI |
| TIETOJEN NOPEUS | UP TO 492 kbps (SEND / RECEIVE) |
| STREAMING IP | 32 kbps, 64 kbps, 128 kbps, BGAN X-STREAM |
| INGRESS PROTECTION | IP 65 |
| TAAJUUS | L BAND (1-2 GHz) |
| OMINAISUUDET | INTERNET |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| TÄHDISTÖ | 3 SATELLIITTIA |
| VALMIUSTILA-AIKA | UP TO 36 HOURS |
| PITUUS | 232 mm |
| LEVEYS | 292 mm |
| SYVYYS | 51 mm |
| PAINO | 2.019 kg |
What's included
Paketin sisältö:
- Hughes 9211-HDR -terminaali
- Ladattava litiumioniakku
- 5 m Ethernet-kaapeli
- AC/DC-adapteri, kolme IEC-kaapelia, yksi kullekin UK, EU ja US -liitännöille