Intellian GX60HP Ka-band, 65 cm (25,6") High Power Global Xpress -liitin
Out of stock
- BRÄNDI:
- INTELLIAN
- MALLI:
- GX60
- OSA #:
- GX1-62-111
- Warranty:
- 3 YEARS PARTS 2 YEAR LABOR
- AVAILABILITY:
- DISCONTINUED
- SKU:
- Intellian-GX60HP-System
Intellian v60GX VSAT Marine Antenna System (V60GX)
Kompakti Global Xpress -pääte
GX60 on pienikokoinen merenkulun stabiloitu terminaali, joka on käyttövalmis Inmarsatin nopeassa Global Xpress (GX) -laajakaistapalvelussa. Sisäänrakennetulla GX-modeemilla varustettu GX60 on helppo asentaa ja tarjoaa nopeat liitännät hetkessä.
Yksinkertainen ja nopea asennus
Satelliittiviestintäjärjestelmien päivittäminen on ollut monien vuosien ajan logistinen haaste, joka on usein riippuvainen rantanosturin saatavuudesta ja vaatii pitkiä aikoja satamassa.
GX60:n pieni koko, integroitu suunnittelu ja intuitiivinen käyttöliittymä tarkoittavat, että käyttäjät voivat asentaa ja ottaa käyttöön terminaalin samassa ajassa kuin FleetBroadband-järjestelmä. Lisäksi jopa 50 Mbps:n nopeuksilla GX60 tarjoaa vahvan sijoitetun pääoman tuoton.
Täydellinen viestintäpääte
Kansien alla olevat VSAT-standardit voivat viedä kokonaisia palvelintelineitä verkkokokoonpanosta riippuen. GX60:n integroitu rakenne tiivistää useita komponentteja yhdeksi laatikoksi, mikä vapauttaa arvokasta säilytystilaa aluksella.
Intellian GX60 Below Deck Terminal (BDT) sisältää integroidun Global Xpress Modeemin ja 8-porttisen Ethernet-kytkimen, joka mahdollistaa suoran IP-yhteyden tavalliseen Wi-Fi-reitittimeen tai aluksen sisäisiin verkkovalmiisiin laitteisiin. Kun yksinkertainen asennusprosessi on valmis, käyttäjät voivat olla verkossa muutamassa minuutissa.
BDT on varustettu myös omalla Wi-Fi-antennilla, joka mahdollistaa langattoman yhteyden PC:hen tai mobiililaitteeseen päätelaitteen valvontaa ja ohjaamista varten Intellianin Aptus-ohjelmistolla.
Specifications
| MALLI | GX60 |
|---|---|
| OSA # | GX1-62-111 |
| TUOTETYYPPI | SATELLIITTI INTERNET |
| BRÄNDI | INTELLIAN |
| VERKKO | INMARSAT |
| PALVELU | INMARSAT GX |
| KÄYTÄ TYYPPIÄ | MERELLINEN |
| TAAJUUS | Ka BAND |
| PAINO | 60 kg (132 lb) |
| RADOME HEIGHT | 103.0 cm (40.5 inch) |
| RADOME DIAMETER | 90 cm (35.5 inch) |
Inmarsat Global Xpress (GX) kattavuuskartta

Tämä kartta kuvaa Inmarsatin odotettua kattavuutta Inmarsat-5 F4:n (I-5 F4) kaupallisen käyttöönoton jälkeen. Tässä kartassa näkyvä I-5 F4:n sijainti on vain ohjeellinen. Tämä kartta ei takaa palvelua. Global Xpress -kattavuus tammikuussa 2017.