Intellian v100 VSAT Marine Antenna System (V3-11B)
calcActive())">
Out of stock
- BRÄNDI:
- INTELLIAN
- OSA #:
- V3-11B
- Warranty:
- 3 YEARS PARTS 2 YEAR LABOR
- AVAILABILITY:
- DISCONTINUED
- SKU:
- Intellian-V100-System-V3-11B
Intellian v110 on 1,05 metrin Ku-kaistainen merenkulun VSAT-viestintäantennijärjestelmä. 3-akselisen stabiloidun alustan ja parannetun tärinän ja iskunvaimennusrakenteen ansiosta v110 toimii erittäin hyvin kaikentyyppisissä laivoissa, jotka vaativat "aina päällä" ja "korkealaatuista" laajakaistaviestintää riippumatta sää- ja meriolosuhteista. V110 voidaan helposti konfiguroida SCPC-, laajakaista- tai hybridisatelliittiverkkoihin iDirect-, Comtech Vipersat- ja Hughes-satelliitimodeemeilla, joissa on ABS (Automatic Beam Switching) -ominaisuus. V110 soveltuu nopeaan Internetiin, sää- ja karttapäivityksiin, sähköpostiin, tiedostojen ja kuvien siirtoon, videoneuvotteluun, VoIP:iin, VPN-verkkoihin ja tietokannan varmuuskopiointiin.
v110:ssä on rajoittamaton atsimuuttialue jatkuvaan seurantaan ilman antennin kaapeleiden purkamista. Laaja korkeusalue -15 - 120 astetta mahdollistaa v110:n saumattoman signaalin vastaanoton, kun alus liikkuu lähellä päiväntasaajaa tai napa-alueita.
v110 täyttää FCC:n 2 asteen etäisyysvaatimuksen, ja se on rakennettu Intellianin erittäin korkeiden tärinä- ja iskustandardien mukaisesti. V110:n yksinkertainen rakenne tarjoaa kevyemmän painon ja paremman luotettavuuden kuin minkään kilpailijan järjestelmä luokassaan. Markkinoiden helpoimman asennussuunnittelun ja käyttäjäystävällisimmän käyttöliittymän ansiosta v110 takaa, että saat kokonaan uuden laajakaistakokemuksen merellä.
Specifications
| OSA # | V3-11B |
|---|---|
| TUOTETYYPPI | SATELLIITTI INTERNET |
| BRÄNDI | INTELLIAN |
| VERKKO | VSAT |
| KÄYTÄ TYYPPIÄ | MERELLINEN |
| LISÄVARUSTEET | ANTENNA |
| ANTENNIN KOKO | 105 cm (41.3 inch) |
| PAINO | Environ. 128 kg (282 lb) |
| RADOME HEIGHT | 151.0 cm (59.63 inch) |
| RADOME DIAMETER | 138 cm (54.3 inch) |
| AZIMUTH RANGE | Unlimited |
| ELEVATION RANGE | -20° ~ 115° |
| CROSS-LEVEL RANGE | Up to ±37° |
Write a Review