Specifications
| MALLI | 9505A |
|---|---|
| OSA # | APKT0401 |
| TUOTETYYPPI | SATELLIITTIPUHELIN |
| KÄYTTÖALUE | 100% GLOBAL |
| BRÄNDI | IRIDIUM |
| VERKKO | IRIDIUM |
| PALVELU | IRIDIUM VOICE |
| KÄYTÄ TYYPPIÄ | KÄdessä pidetty |
| LISÄVARUSTEET | HANDSET |
| TAAJUUS | L BAND (1-2 GHz) |
| OMINAISUUDET | PHONE, TEXT MESSAGING |
| TÄHDISTÖ | 66 SATELLIITTIA |
| PUHUMISAIKA | UP TO 3.2 HOURS |
| VALMIUSTILA-AIKA | UP TO 30 HOURS |
| PITUUS | 158 mm |
| LEVEYS | 62 mm |
| SYVYYS | 59 mm |
| PAINO | 375 grams (13.2 oz) |
Iridiumin maailmanlaajuinen kattavuuskartta

Iridium on ainoa aidosti globaalien satelliittiääni- ja dataratkaisujen toimittaja, joka kattaa maan täydellisesti (mukaan lukien valtameret, hengitystiet ja napa-alueet). Iridium-puhelimet tarjoavat tärkeitä viestintäpalveluita syrjäisille alueille ja syrjäisiltä alueilta, joilla ei ole muita viestintämuotoja.