Iridium 9555 -satelliittipuhelin + Pelican 1150 -kotelo (Käytetty, 12 kuukauden takuu)
In stock
- BRÄNDI:
- IRIDIUM
- MALLI:
- 9555 PRE-OWNED
- OSA #:
- BPKT0801
- ORIGIN:
- Thaimaa
- Warranty:
- 12 KUUKAUTTA
- AVAILABILITY:
- CURRENTLY UNAVAILABLE
- SKU:
- Iridium-9555-Phone-Pelican-RES
Iridium on ainoa aidosti globaalien satelliittiääni- ja dataratkaisujen toimittaja, joka kattaa maan täydellisesti (mukaan lukien valtameret, hengitystiet ja napa-alueet). Iridium-puhelimet tarjoavat tärkeitä viestintäpalveluita syrjäisille alueille ja syrjäisiltä alueilta, joilla ei ole muita viestintämuotoja.
Iridium 9555 on äärimmäinen luotettava matkaviestintä. Se on vankkarakenteinen työkalu, ei lelu. Se ei pelaa pelejä, ota kuvia tai toista MP3-tiedostoja. Se mitä se tekee, on työtä. Joka puolella. Poikkeuksetta. Se on suunniteltu kestämään maailman vaikeimmatkin ympäristöt, joten maailman vaikeimmat asiakkaat voivat luottaa siihen kriittisenä elinkeinona milloin ja missä tarve heidät vie.
Iridium 9555 -satelliittipuhelimen innovatiivinen muotoilu tarjoaa huomattavasti pienemmän koon, käsiystävällisemmän muodon, intuitiivisen käyttöliittymän ja uusia ominaisuuksia, kuten sisäisesti säilytettävän antennin. Se on kompakti, kevyt ja helppokäyttöinen, ja siinä on kirkkaampi näyttö, kaiutinpuhelin, parannetut lyhytsanomapalvelu (SMS) ja sähköpostiominaisuudet sekä päivitetty mini-USB-dataportti. 9555-puhelin on suunniteltu kestämään ja toimimaan hyvin maailman järeimmissä, kaukaisimmissa ja teollisissa ympäristöissä, mukaan lukien veden- ja iskunkestävä. Yhdessä ainoan aidosti maailmanlaajuisen kattavuuden tarjoavan viestintäverkon kanssa 9555 tarjoaa luotettavan, suojatun, reaaliaikaisen ja kriittisen viestintäpalvelun, jota Iridiumin käyttäjät ovat tottuneet odottamaan.
Specifications
| TOIMITUS | CALGARY, AB, CANADA |
|---|---|
| MALLI | 9555 PRE-OWNED |
| OSA # | BPKT0801 |
| TUOTETYYPPI | SATELLIITTIPUHELIN |
| KÄYTTÖALUE | 100% GLOBAL |
| BRÄNDI | IRIDIUM |
| VERKKO | IRIDIUM |
| PALVELU | IRIDIUM VOICE |
| KÄYTÄ TYYPPIÄ | MERELLINEN, PORTABLE |
| LISÄVARUSTEET | HANDSET |
| TAAJUUS | L BAND (1-2 GHz) |
| KÄYTTÖLÄMPÖTILA | -10°C to 55°C (14°F - 131°F) |
| TIETOJEN NOPEUS | UP TO 2.4 kbps (SEND / RECEIVE) |
| TUETUT KIELET | ENGLISH, ARABIC, CZECH, CHINESE, DANISH (DANSK), DUTCH (NEDERLANDS), FINNISH (SUOMI), FRENCH, GERMAN, GREEK, HEBREW, ITALIAN, JAPANESE, KOREAN, NORWEGIAN (NORSK), POLISH, PORTUGUESE, RUSSIAN, SPANISH, SWEEDISH, TURKISH |
| OMINAISUUDET | PHONE, TEXT MESSAGING, FREE INCOMING CALLS*, FREE INCOMING SMS**, FREE VOICEMAIL***, PRE-OWNED |
| SERTIFIKAATIOT | IRIDIUM CERTIFIED, FCC, INDUSTRY CANADA |
| TÄHDISTÖ | 66 SATELLIITTIA |
| PUHUMISAIKA | UP TO 4 HOURS |
| VALMIUSTILA-AIKA | UP TO 30 HOURS |
| PITUUS | 143 mm |
| LEVEYS | 55 mm |
| SYVYYS | 30 mm |
| PAINO | 266 grams (9.4 oz) |
Feature
Iridium 9555:n ominaisuudet
Teollisuusluokan muotoilu ennennäkemättömään kestävyyteen
Pieni fyysinen jalanjälki virtaviivaiseen siirrettävyyteen
Intuitiivinen käyttöliittymä valmiisiin toimivuuteen
Parannettu SMS- ja sähköpostiviestintäominaisuus
Integroitu kaiutinpuhelin
Kuulokkeet ja handsfree-ominaisuus
Sisällä säilytettävä antenni
Mini-USB-dataportti ja tuki puhelimelle modeemina
21 tuettua valikkokieltä
Näyttö
200 merkin valaistu graafinen näyttö
Äänenvoimakkuuden, signaalin ja akun voimakkuuden mittarit
Valaistu säänkestävä näppäimistö
Puheluominaisuudet
Integroitu kaiutinpuhelin
Pikayhteys Iridium-vastaajaan
Kaksisuuntainen tekstiviesti ja lyhyt sähköpostiominaisuus
Esiohjelmoitava kansainvälinen pääsykoodi (00 tai +)
Postilaatikko ääni-, numero- ja tekstiviesteille
Valittavissa olevat soitto- ja hälytysäänet (8 vaihtoehtoa)
Muisti
100 merkinnän sisäinen osoitekirja, johon mahtuu useita puhelinnumeroita, sähköpostiosoitteita ja muistiinpanoja
SIM-kortin osoitekirja, jossa on 155 merkintää
Puheluhistoria säilyttää vastaanotetut, vastaamatta jääneet ja soitetut puhelut
Käytön hallintaominaisuudet
Käyttäjän määritettävät puheluajastimet kustannusten hallintaan
Näppäinlukko ja PIN-lukitus lisäävät turvallisuutta
What's included
Iridium 9555:n maailmanlaajuinen kattavuuskartta

Iridium toimittaa tärkeitä viestintäpalveluita syrjäisille alueille ja niiltä alueilta, joilla ei ole saatavilla muuta viestintämuotoa. Iridium®-verkko, joka käyttää 66 ristiinsidottua Low-Earth Orbit (LEO) -satelliittia, tarjoaa laadukkaita ääni- ja datayhteyksiä koko planeetan pinnalla, myös ilmateiden, valtamerten ja napa-alueiden yli. Yhdessä kumppaniyritysten ekosysteemin kanssa Iridium tarjoaa innovatiivisen ja runsaan valikoiman luotettavia ratkaisuja markkinoille, jotka vaativat aidosti globaalia viestintää.
Vain 780 kilometrin päässä Maasta sijaitsevan Iridiumin LEO-verkon läheisyys tarkoittaa napojen välistä kattavuutta, lyhyempää siirtotietä, voimakkaampia signaaleja, pienempää latenssia ja lyhyempää rekisteröintiaikaa kuin GEO-satelliiteilla. Avaruudessa jokainen Iridium-satelliitti on linkitetty jopa neljään muuhun luoden dynaamisen verkon, joka reitittää liikenteen satelliittien välillä varmistaakseen maailmanlaajuisen kattavuuden, vaikka perinteiset paikalliset järjestelmät eivät olisi käytettävissä.
