Iridium Extreme 9575N -satelliittipuhelin turvakeltaisena (CPKTN1901-002)
Out of stock
- BRÄNDI:
- IRIDIUM
- MALLI:
- 9575N EXTREME IN SAFETY YELLOW
- OSA #:
- CPKTN1901-002
- ORIGIN:
- Thaimaa
- Warranty:
- 12 KUUKAUTTA
- AVAILABILITY:
- SUBJECT TO AVAILABILITY
- SKU:
- Iridium-9575-Satellite-Phone-Yellow
Parannettu äänenlaatu, integroitu kaiutinpuhelin ja handsfree-ominaisuus tekevät Iridium 9575:stä älykkään valinnan.
Iridium 9575 Extreme on SMS-yhteensopiva, joten voit pitää yhteyttä ja jakaa kokemuksia muiden kanssa helppokäyttöisten tekstiviestien avulla. Lähetä ilmainen teksti-/tekstiviesti .
Iridium Extreme on varustettu ohjelmoitavalla hätäpainikkeella, joka aktivoi kriittisen ja nopean vastauksen, kun sitä eniten tarvitset. Se on ainoa satelliittipuhelin, jossa on GPS-yhteensopiva SOS-painike ja GEOS Travel Safety Groupin tukema hätäpalvelu, joka sisältyy hintaan ilman lisämaksua. Katso tiedot .
Iridium 9575 Extreme on varustettu Location Based Services (LBS) -palveluilla , jotka mahdollistavat GPS-paikantamisen ja mahdollistavat paikantamisen ja koordinaattien jakamisen mistä päin maailmaa tahansa.
Specifications
| MALLI | 9575N EXTREME IN SAFETY YELLOW |
|---|---|
| OSA # | CPKTN1901-002 |
| TUOTETYYPPI | SATELLIITTIPUHELIN |
| KÄYTTÖALUE | 100% GLOBAL |
| BRÄNDI | IRIDIUM |
| VERKKO | IRIDIUM |
| PALVELU | IRIDIUM VOICE |
| KÄYTÄ TYYPPIÄ | KÄdessä pidetty |
| LISÄVARUSTEET | HANDSET |
| TIETOJEN NOPEUS | UP TO 2.4 kbps (SEND / RECEIVE) |
| TUETUT KIELET | ENGLISH, ARABIC, CZECH, CHINESE, DANISH (DANSK), DUTCH (NEDERLANDS), FINNISH (SUOMI), FRENCH, GERMAN, GREEK, HEBREW, HUNGARIAN, ITALIAN, JAPANESE, KOREAN, NORWEGIAN (NORSK), POLISH, PORTUGUESE, RUSSIAN, SPANISH, SWEEDISH, TURKISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 65 |
| TAAJUUS | L BAND (1-2 GHz) |
| OMINAISUUDET | PHONE, TEXT MESSAGING, GPS, SOS, FREE INCOMING CALLS*, FREE INCOMING SMS**, FREE VOICEMAIL*** |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| TÄHDISTÖ | 66 SATELLIITTIA |
| PUHUMISAIKA | UP TO 4 HOURS |
| VALMIUSTILA-AIKA | UP TO 30 HOURS |
| PITUUS | 140 mm (5.5") |
| LEVEYS | 60 mm (2.36") |
| SYVYYS | 27 mm (1.06") |
| PAINO | 247 grams (8.7 oz) |
Feature
Iridium 9575 Extreme -ominaisuudet
• GPS-yhteensopivat sijaintipohjaiset palvelut
• Online-seuranta
• Räätälöidyt ratkaisut mahdollistavat monipuoliset markkinat
• Lisävarusteet, jotka parantavat merkittävästi henkilökohtaista viestintää
• Satelliittihätäilmoituslaite (SEND) -yhteensopiva SOS-painike
• Luotettava kaksisuuntainen globaali kattavuus
• Vaikein sotilaskäyttöön suunniteltu satelliittipuhelin, joka on koskaan rakennettu
What's included
Iridiumin maailmanlaajuinen kattavuuskartta

Iridium toimittaa tärkeitä viestintäpalveluita syrjäisille alueille ja niiltä alueilta, joilla ei ole saatavilla muuta viestintämuotoa. Iridium®-verkko, joka käyttää 66 ristiinsidottua Low-Earth Orbit (LEO) -satelliittia, tarjoaa laadukkaita ääni- ja datayhteyksiä koko planeetan pinnalla, myös ilmateiden, valtamerten ja napa-alueiden yli. Yhdessä kumppaniyritysten ekosysteemin kanssa Iridium tarjoaa innovatiivisen ja runsaan valikoiman luotettavia ratkaisuja markkinoille, jotka vaativat aidosti globaalia viestintää.
Vain 780 kilometrin päässä Maasta sijaitsevan Iridiumin LEO-verkon läheisyys tarkoittaa napojen välistä kattavuutta, lyhyempää siirtotietä, voimakkaampia signaaleja, pienempää latenssia ja lyhyempää rekisteröintiaikaa kuin GEO-satelliiteilla. Avaruudessa jokainen Iridium-satelliitti on linkitetty jopa neljään muuhun luoden dynaamisen verkon, joka reitittää liikenteen satelliittien välillä varmistaakseen maailmanlaajuisen kattavuuden, vaikka perinteiset paikalliset järjestelmät eivät olisi käytettävissä.