Iridium Extreme PTT Push To Talk -satelliittipuhelin (FPKT1401)
In stock
- BRÄNDI:
- IRIDIUM
- MALLI:
- 9575 PTT
- OSA #:
- FPKT1901
- ORIGIN:
- Thaimaa
- Warranty:
- 12 KUUKAUTTA
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 7-14 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Iridium-9575-PPT-Push-To-Talk
Iridium 9575 PTT Push To Talk -satelliittipuhelin + ilmainen toimitus!!!
Rakennettu Push-To-Talkiin
Ryhmäviestintää varten Iridium Extreme® PTT on kestävästi suunniteltu tukemaan korkean intensiteetin käyttäjiä joissakin ankarimmissa olosuhteissa kaikkialla planeetalla. Älykkäästi suunnitellulla Push-to-Talk -tilalla, laajennetulla kaiuttimella, vahvistetulla PTT-painikkeella ja laajennetulla akulla täydennetty Iridium Extreme® PTT vie luotettavan, maailmanlaajuisen viestinnän uudelle tasolle. Intuitiivinen käyttöliittymä tarjoaa nopean pääsyn useisiin viestintäpalveluihin, mukaan lukien äänipuhelut, tekstiviestit ja hätäpuhelut puhelintilassa ja PTT-tilassa, jolloin voit olla yhteydessä tiimiisi välittömästi ja turvallisesti kaikkialla planeetalla.
Paina puhuaksesi. Kehittynyt.
Vain Iridium voi tarjota pikapuheluita sellaisena kuin sen on tarkoitus olla – nopeaa, yksinkertaista ja mukautuvaa muuttuviin tilanteisiin Iridiumin maailmanlaajuisen satelliittiverkon avulla.
PTT-tilassa tiimisi voivat käyttää vertaansa vailla olevia tilannetietoisuus- ja ohjausominaisuuksia, kuten:
• Automaattinen rekisteröinti
• Over-the-air-keskusteluryhmäohjelmointi
• Pikayhteyspalvelun tila
• Dynaaminen keskusteluryhmän valinta ja valvonta
• Laitteen puhujan tunnus
• Laitteen puhujan etäisyys ja suuntima
• Visuaalinen ja äänikeskusteluryhmäskannaus
Kaikki maailman kauimpana verkossa, jonka avulla tiimisi voivat kommunikoida välittömästi siellä, missä he sitä tarvitsevat ilman perinteisten maanpäällisten tornien ja toistimien kustannuksia ja rajoituksia. Peittoalueita, laitteiden suojausta ja keskusteluryhmän konfiguraatiota voidaan säätää langattomasti järjestelmänvalvojien tarpeen mukaan käyttämällä verkkopohjaista Iridium Push-to-Talk (PTT) -komentokeskustyökalua, mikä yksinkertaistaa kentällä käytettävien laitteiden tukea ja ylläpitoa.
Monipuolinen liikkuvuus
Toisin kuin aiemmat PTT-satelliittijärjestelmät, jotka on rajoitettu käytettäväksi ajoneuvoissa tai niiden ympärillä, Iridium Extreme® PTT on täysin mobiili satelliittiluuri, joka tarjoaa joustavuutta jokaiseen viestintäympäristöön. Monipuoliset lisävarusteet, kuten olkapäälle kiinnitetyt kantolaukut, telakointiasemat ja ulkoiset antennit (myydään erikseen), varmistavat, että kriittiset viestit voidaan ylläpitää missä tahansa tilanteessa – jalan, ajoneuvon sisällä, laivalla tai lentokoneessa tai rakennusten sisällä.
Push-to-talk-sijoituksesi on turvattu tulevaisuuteen
Iridium on sitoutunut laajentamaan maailmanlaajuista viestintäsi luotettavuutta ja suorituskykyä pitkälle tulevaisuuteen. Iridium Extreme PTT -laitteesi on suunniteltu yhteensopiviksi sekä nykyisen Iridium®-verkon että Iridium NEXT:n kanssa, Iridiumin uraauurtavan seuraavan sukupolven 66 toisiinsa liitetyn, matalan maan satelliitin konstellaation kanssa, joiden laukaisut on suunniteltu alkamaan vuonna 2015. Olemme sitoutuneet varmistamaan, että tänään tekemiäsi investointeja tuetaan jatkossakin Iridiumin erittäin luotettavassa, tehtäväkriittisessä verkossa.
Specifications
| MALLI | 9575 PTT |
|---|---|
| OSA # | FPKT1901 |
| TUOTETYYPPI | SATELLIITTIPUHELIN, SATELLITE PTT |
| KÄYTTÖALUE | 100% GLOBAL |
| BRÄNDI | IRIDIUM |
| VERKKO | IRIDIUM |
| PALVELU | IRIDIUM VOICE, IRIDIUM PTT |
| KÄYTÄ TYYPPIÄ | KÄdessä pidetty |
| LISÄVARUSTEET | HANDSET |
| TAAJUUS | L BAND (1-2 GHz) |
| KÄYTTÖLÄMPÖTILA | -10°C to 55°C (14°F - 131°F) |
| TIETOJEN NOPEUS | UP TO 2.4 kbps (SEND / RECEIVE) |
| TUETUT KIELET | ENGLISH, FRENCH, SPANISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 65 |
| OMINAISUUDET | PHONE, TEXT MESSAGING, GPS, SOS |
| SERTIFIKAATIOT | IRIDIUM CERTIFIED, FCC, INDUSTRY CANADA |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| TÄHDISTÖ | 66 SATELLIITTIA |
| PUHUMISAIKA | UP TO 6.5 HOURS |
| VALMIUSTILA-AIKA | UP TO 54 HOURS |
| PITUUS | 140 mm (5.5") |
| LEVEYS | 60 mm (2.36") |
| SYVYYS | 32 mm (1.26") |
| PAINO | 268 grams (9.45 oz) |
Feature
Iridium 9575 PTT Push To Talk -ominaisuudet
- Kaikki mitä Iridium Extreme® plus push-to-talk -toiminnossa tarjotaan
- Yleiset PTT-ominaisuudet ja konfiguroitavat keskusteluryhmät
- Vahvistettu PTT-painike
- Korkean äänenvoimakkuuden kaiutin
- Parannettu SMS- ja sähköpostiviestintäominaisuus
- GPS-yhteensopivat sijaintipohjaiset palvelut
- SOS-käyttö puhelintilassa
- Puhelintilan akun kesto: valmiustila jopa (54) tuntia; puheaika jopa (6,5) tuntia
- PTT-tilan akun kesto: valmiustila jopa (16,5) tuntia; Puheaika jopa (5) tuntia
What's included
Mitä laatikossa on?
- Iridium Extreme PTT -laite
- Korkean kapasiteetin akku
- Matkalaturi kansainvälisillä sovittimilla
- Autolaturi
- Nahkalaukku
- USB-datakaapeli
- Ohjekirja
- Lisävarusteadapterit (2x)
- Magneettinen ajoneuvoon kiinnitettävä antenni 5' kaapelilla
- Handsfree-kuuloke mikrofonilla
Iridium Push To Talk (PTT) maailmanlaajuinen kattavuuskartta

Iridium toimittaa tärkeitä viestintäpalveluita syrjäisille alueille ja niiltä alueilta, joilla ei ole saatavilla muuta viestintämuotoa. Iridium®-verkko, joka käyttää 66 ristiinsidottua Low-Earth Orbit (LEO) -satelliittia, tarjoaa laadukkaita ääni- ja datayhteyksiä koko planeetan pinnalla, myös ilmateiden, valtamerten ja napa-alueiden yli. Yhdessä kumppaniyritysten ekosysteemin kanssa Iridium tarjoaa innovatiivisen ja runsaan valikoiman luotettavia ratkaisuja markkinoille, jotka vaativat aidosti globaalia viestintää.
Vain 780 kilometrin päässä Maasta sijaitsevan Iridiumin LEO-verkon läheisyys tarkoittaa napojen välistä kattavuutta, lyhyempää siirtotietä, voimakkaampia signaaleja, pienempää latenssia ja lyhyempää rekisteröintiaikaa kuin GEO-satelliiteilla. Avaruudessa jokainen Iridium-satelliitti on linkitetty jopa neljään muuhun luoden dynaamisen verkon, joka reitittää liikenteen satelliittien välillä varmistaakseen maailmanlaajuisen kattavuuden, vaikka perinteiset paikalliset järjestelmät eivät olisi käytettävissä.