Iridium 9603N SBD lähetin
In stock
- BRÄNDI:
- IRIDIUM
- MALLI:
- 9603N
- OSA #:
- SBDN9603E
- ORIGIN:
- Thaimaa
- Warranty:
- 12 KUUKAUTTA
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 2-3 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Iridium-9603N-SBD-Transceiver
- Buy 5 for 174,52 € 174,52 € each and save 1%
- Buy 20 for 172,76 € 172,76 € each and save 2%
- Buy 50 for 171,00 € 171,00 € each and save 3%
- Buy 100 for 167,47 € 167,47 € each and save 5%
Iridium 9603N SBD lähetin
Mittakaavan vallankumous, kompakti Iridium 9603N on maailman pienin kaupallisesti saatavilla oleva kaksisuuntainen satelliittidatalähetin-vastaanotin, joka on suunniteltu sovelluksiin, joissa tilaa on paljon ja liitettävyys on kriittinen.
Innovatiivinen Iridium 9603 -lähetin-vastaanotin, joka on neljäsosa Iridium 9602:n tilavuudesta ja puolet jalanjäljestä, yhdistää Iridium-satelliittikonstellaation maailmanlaajuisen kattavuuden Iridium Short Burst Data Servicen alhaiseen latenssiin tarjotakseen erittäin luotettavan satelliittiviestinnän napasta napaan.
Iridium 9603 on pienin muotokerroin kaikista nykyään saatavilla olevista kaupallisista satelliittilähetin-vastaanottimista, joten se on ihanteellinen ahtaisiin sovelluksiin, kuten valvonta-, seuranta- ja hälytysjärjestelmiin. Se on myös erittäin edullinen, ja se maksaa vain hieman enemmän kuin edellisen sukupolven Iridium 9602.
Iridium 9603 -lähetin-vastaanotin tarjoaa kaksisuuntaista viestintää huomattavassa mittakaavassa, ja se laajentaa edelleen Iridium-liitetyn käyttäjäkuntaa maailmanlaajuisesti.
Ympäristövaatimukset
Käyttölämpötila-alue: -40ºC - +85ºC
Käyttökosteusalue: _ 75 % RH
Säilytyslämpötila-alue: -40ºC - +85ºC
Varastointikosteusalue: _ 93 % RH
RF-liitäntä
Taajuusalue: 1616 MHz - 1626,5 MHz
Kaksipuolinen tulostusmenetelmä: TDD (Time Domain Duplex)
Tulo-/lähtöimpedanssi: 50 ohmia
Multipleksointimenetelmä: TDMA/FDMA
DC-virransyöttö
Syöttösyöttöjännitealue: 5,0 V +/- .5 V DC
Syöttöjännite Ripple: <40mV pp
Tyhjäkäyntivirta (huippu): 156 mA
Tyhjäkäyntivirta (keskiarvo): 34 mA
Lähetysvirta (keskiarvo): 145 mA
Lähetysvirta (huippu): 1,3A
Vastaanottovirta (keskiarvo): 39 mA
Vastaanottovirta (huippu): 156 mA
SBD-viestinsiirto – Keskimääräinen virta: 158mA
SBD-viestinsiirto – Keskimääräinen teho: <= 0,8 W
Specifications
| MALLI | 9603N |
|---|---|
| OSA # | SBDN9603E |
| TUOTETYYPPI | SATELLITE M2M |
| KÄYTTÖALUE | 100% GLOBAL |
| BRÄNDI | IRIDIUM |
| VERKKO | IRIDIUM |
| PALVELU | IRIDIUM SBD |
| KÄYTÄ TYYPPIÄ | MERELLINEN, AJONEUVO |
| POWER REQUIREMENTS | +5 V +/- 0.5 V |
| KÄYTTÖLÄMPÖTILA | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| TAAJUUS | L BAND (1-2 GHz) |
| APPLICATIONS | ENVIRONMENT & SAFETY MONITORING, FLEET MANAGEMENT, PERSONNEL & ASSET TRACKING, REMOTE AUTOMATION & CONTROL |
| SERTIFIKAATIOT | CE COMPLIANCE, FCC |
| TÄHDISTÖ | 66 SATELLIITTIA |
| PITUUS | 31.5 mm |
| LEVEYS | 29.6 mm |
| SYVYYS | 8.1 mm |
| PAINO | 11.4 gr |
Feature
Features
- Single header connector for Power & On/Off Control
- RS232 Interface (Simple AT command interface)
- Network Available
- Light weight (11.4 grams)
- Small single board transceiver (34.5mm X 29.6mm X 8.1mm)
- Iridium Short Burst Data service
- Mobile originated messages up to 340 bytes
- Mobile terminated messages up to 270 bytes
- Low, uniform global latency (less than 1 minute)
- Coverage in areas not serviced by cellular
Iridiumin maailmanlaajuinen kattavuuskartta

Iridium on ainoa aidosti globaalien satelliittiääni- ja dataratkaisujen toimittaja, joka kattaa maan täydellisesti (mukaan lukien valtameret, hengitystiet ja napa-alueet). Iridium-puhelimet tarjoavat tärkeitä viestintäpalveluita syrjäisille alueille ja syrjäisiltä alueilta, joilla ei ole muita viestintämuotoja.