Iridium GO! Executive WiFi-älypuhelinsovitin
In stock
- BRÄNDI:
- IRIDIUM
- MALLI:
- GO! EXEC
- Warranty:
- 12 KUUKAUTTA
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Iridium-GO-Exec
Iridium GO! WiFi-älypuhelinsovitin Androidille ja iOS:lle
Iridium GO! luo ensimmäisen luotettavan maailmanlaajuisen yhteyden puhe- ja dataviestintään älypuhelimeesi tai jopa viiteen mobiililaitteeseen. Ei huolia. Ei roaming-maksuja. Yhdistä ja pidä yhteyttä missä tahansa, milloin tahansa, laitteilla, joihin luotat joka päivä.
Vie henkilökohtaista viestintää pidemmälle
Iridium GO! on erilainen kuin mikään, mitä maailma on nähnyt ennen. Tämä pienikokoinen, kestävä ja kannettava laite saa virtansa maailman kauimpana ulottuvasta verkosta, ja se laajentaa dramaattisesti minkä tahansa älypuhelimen, kannettavan tietokoneen tai tabletin ominaisuuksia luomalla satelliitin tukeman Wi-Fi-hotspotin kaikkialle planeettaa.
Muuta älypuhelimesi
Iridium GO! muuttaa luotettavan laitteesi välittömästi maailmanlaajuiseksi viestintävoimalaitokseksi. Yrityskiipeilijöille ja viikonloppusotureille, yksityishenkilöille, yrityksille tai hallituksille, kaikille, jotka ovat liikkeellä, kantaman ulkopuolella tai verkon ulkopuolella maalla tai merellä Iridium GO! mahdollistaa luotettavat puhe- ja dataominaisuudet älypuhelimellesi tai jopa viidelle mobiililaitteelle.
Henkilökohtaisen viestinnän vallankumous
Yksinkertainen
Iridium GO! mahdollistaa satelliittiyhteyden mobiililaitteillesi, joihin maanpäälliset verkot eivät pysty. Käännä vain integroitu antenni ylös, ja akkukäyttöinen yksikkö muodostaa nopean ja automaattisesti yhteyden Iridium LEO -satelliittikokoonpanoon luodaksesi Wi-Fi-hotspotin mihin tahansa noin 30,5 metrin (100 jalan) säteelle. Voit helposti yhdistää ja käyttää useita laitteita tällä alueella Iridium GO! sovellus.
Monipuolinen
Iridium GO! on täysin kannettava yksinään tai voidaan asentaa ulkoisen antennin kanssa ajoneuvoihin ja veneisiin mobiilisovelluksiin.
mobiili
Voit ottaa Iridium GO:n! missä tahansa. Se on tarpeeksi pieni mahtumaan taskuun ja kuten muut Iridium-laitteet, se on tarpeeksi kova kestämään sadetta, hiekkaa, pölyä ja kovaa käyttöä. Se voidaan kuljettaa mukana, säilyttää helposti repussa tai kiinnittää ajoneuvoihin, lentokoneisiin ja veneisiin mobiilisovelluksia varten.
Innovatiivinen
Iridium GO yhdistää parhaat satelliitti- ja matkapuhelimet! on ensimmäinen henkilökohtaisten satelliittiliitäntälaitteiden kokonaan uudessa kategoriassa. Se on myös tehokas kehitysalusta, joka on optimoitu Iridium-kumppaneille sovellusten rakentamiseen, mikä laajentaa viestintäkykyä entisestään etäisissä paikoissa.
Edullinen
Iridium GO! on edullinen ratkaisu maailmanlaajuiseen liitettävyyteen, joka tarjoaa huomattavaa arvoa muihin vaihtoehtoihin verrattuna. Se hyödyntää ja laajentaa olemassa olevia luotettuja laitteitasi, on yhteensopiva Apple- ja Android-käyttöjärjestelmien kanssa ja eliminoi verkkovierailumaksut. Se mahdollistaa yhteyksien jakamisen useiden käyttäjien kesken, ja sitä tukevat edulliset suunnitelmat, jotka pitävät puhe- ja datakustannukset kohtuullisina.
Mobiililaitteesi toimivat nyt kaikkialla planeetalla
Iridium GO! luo ensimmäisen luotettavan maailmanlaajuisen yhteyden puhe- ja dataviestintään älypuhelimeesi ja jopa viiteen mobiililaitteeseen. Ei huolia. Ei roaming-maksuja. Ole vain yhteydessä ja ole yhteydessä missä tahansa, milloin tahansa.
Kompakti, kestävä ja kannettava Iridium GO toimii maailman kauimpana verkon kautta! laajentaa dramaattisesti henkilökohtaisten laitteidesi ominaisuuksia luomalla luotettavan Wi-Fi-yhteyden ? missä tahansa planeetalla. Käännä vain antenni ylös ja mene!
Kriittinen yhteys kaikille
Riippumatta siitä, minne menetkin, kyky hoitaa liiketoimintaa, pitää yhteyttä ystäviin ja perheeseen, saada tietoja, vastata nopeasti mihin tahansa tilanteeseen tai yksinkertaisesti pitää yhteyttä on aina ratkaisevan tärkeää.
Iridium GO! yksinkertaistaa maailmanlaajuista viestintää:
- Lentäjät, veneilijät ja rekkakuljettajat
- Seikkailijat ja tutkimusmatkailijat
- Etäasukkaat ja lomailijat
- Ensiapu ja ensiapuhenkilöstö
- Maailmanlaajuiset ja liikematkailijat
- Maailmanlaajuinen yritys
- Johtajat ja diplomaatit
- Ulkomaanedustustot
- Hallitus ja kansalaisjärjestöt
- Sotilaalliset operaatiot
Tekniset tiedot
Kestävyystiedot:
Sotilasluokan kestävyys (MIL-STD 810F)
Helppokäyttöinen
Vakaa, tasainen muotoilu
Käännä antenni ylös
Sisäänrakennettu valikko/tilanäyttö
Joustava
Wi-Fi-laite valmiina
Sovellussovellusliittymä kehittäjille
Tukeva lisäalusta
Huomaa
Iridium GO! on muodostaa yhteyden interenttiin nopeudella 2,4 kbps, mikä on neljännes 9,6 kbps modeemeista. Sellaisenaan sen Internet-ominaisuudet rajoittuvat Iridium-sähköpostiin ja useisiin muihin sovelluksiin, jotka on erityisesti suunniteltu toimimaan Iridium GO!:n kanssa. Datalaitteiden osalta napsauta tätä .
Specifications
| TOIMITUS | CALGARY, AB, CANADA, PHOENIX, AZ, USA |
|---|---|
| MALLI | GO! EXEC |
| TUOTETYYPPI | SATELLIITTIPUHELIN, SATELLIITTI INTERNET |
| KÄYTTÖALUE | 100% GLOBAL |
| BRÄNDI | IRIDIUM |
| VERKKO | IRIDIUM |
| PALVELU | IRIDIUM VOICE, IRIDIUM GO! |
| KÄYTÄ TYYPPIÄ | PORTABLE |
| TAAJUUS | L BAND (1-2 GHz) |
| KÄYTTÖLÄMPÖTILA | -20°C to 50°C (-4°F - 122°F) |
| TIETOJEN NOPEUS | UP TO 100 kbps (SEND / RECEIVE) |
| INGRESS PROTECTION | IP 65 |
| OMINAISUUDET | PHONE, TEXT MESSAGING, GPS, SOS, INTERNET, EMAIL |
| SERTIFIKAATIOT | CE COMPLIANCE, FCC, ITU |
| TÄHDISTÖ | 66 SATELLIITTIA |
| PUHUMISAIKA | UP TO 6 HOURS |
| VALMIUSTILA-AIKA | 24 HOURS |
| PITUUS | 203 mm (8") |
| LEVEYS | 203 mm (8") |
| SYVYYS | 25 mm (1") |
| PAINO | 1200 grams (2.65 lbs) |
What's included
Mitä laatikossa on?
- Iridium GO! Laite
- Akku
- Universaali AC-matkalaturi
- USB-lataus/datakaapeli
- Kansainväliset sovittimet (4x)
- AC-sovitin (autolaturi)
- Suojus
- Ohjekirja
- Lakitiedote
- GEOS Emergency Services -esite
Iridium GO! Maailmanlaajuinen kattavuuskartta

Iridium toimittaa tärkeitä viestintäpalveluita syrjäisille alueille ja niiltä alueilta, joilla ei ole saatavilla muuta viestintämuotoa. Iridium®-verkko, joka käyttää 66 ristiinsidottua Low-Earth Orbit (LEO) -satelliittia, tarjoaa laadukkaita ääni- ja datayhteyksiä koko planeetan pinnalla, myös ilmateiden, valtamerten ja napa-alueiden yli. Yhdessä kumppaniyritysten ekosysteemin kanssa Iridium tarjoaa innovatiivisen ja runsaan valikoiman luotettavia ratkaisuja markkinoille, jotka vaativat aidosti globaalia viestintää.
Vain 780 kilometrin päässä Maasta sijaitsevan Iridiumin LEO-verkon läheisyys tarkoittaa napojen välistä kattavuutta, lyhyempää siirtotietä, voimakkaampia signaaleja, pienempää latenssia ja lyhyempää rekisteröintiaikaa kuin GEO-satelliiteilla. Avaruudessa jokainen Iridium-satelliitti on linkitetty jopa neljään muuhun luoden dynaamisen verkon, joka reitittää liikenteen satelliittien välillä varmistaakseen maailmanlaajuisen kattavuuden, vaikka perinteiset paikalliset järjestelmät eivät olisi käytettävissä.
Videos
Iridium Go! exec Device Set Up Video
